Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 kwietnia. Imieniny: Mai, Marcelego, Wadima
30/12/2017 - 11:40

Czym zajmuje się fundacja ze Stróż senatora Koguta? Zatrudnia ponad 200 osób.

Czy pieniądze z łapówek, o przyjmowanie których CBA podejrzewa Stanisława Koguta trafiały na konto jego Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach? Zdaniem śledczych chodzi o milion złotych. Połowa z tego miała być wręczona jako darowizna. Senatora bronią pracownicy fundacji, którzy w wydanym oświadczeniu protestują przeciwko nieprawdziwym - jak twierdzą - informacjom na temat jej działalności. Pod wysłanym do mediów oświadczeniem, nikt się jednak nie podpisał...

- Jestem człowiekiem honoru. Sam złożę immunitet - tak senator Stanisław Kogut z Prawa i Sprawiedliwości zareagował na informację, że chce go zatrzymać Centralne Biuro Antykorupcyjne. Śledczy sądzą, że pieniądze z łapówek trafiały na konta Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym, której prezesem jest senator.

Kogut zapewnia, że jest niewinny i że będzie bronił swojego dobrego imienia i swojej rodziny

Te ciągłe ataki idą ma mnie za pomoc ludziom niepełnosprawnym i najbiedniejszym, ludziom śmiertelnie chorym-  zapewniał w rozmowach z dziennikarzami. - Nigdy od nikogo w życiu nie przyjąłem żadnej łapówki. Powiem więcej, dla biednych dzieci, dla ludzi śmiertelnie chorych chodziłem, chodzę i chodził będę i żebrał, jak Judym dwudziestego pierwszego wieku , żeby tylko tym ludziom pomóc. I nie życzę sobie, żeby ktoś mówił, że jestem jakim hochsztaplerem i złodziejem. 

Czytaj też Trefny hotel „Cracovia” zaprowadzi Koguta do aresztu i wyautuje go na zawsze z polityki?

Na dowód swojej niewinności Stanisław Kogut, nie czekał na decyzję senatu i sam zrzekł się immunitetu. Sam też stawił się do Prokuratury. Przesłuchania się jednak nie doczekał.

Czym zajmuje się fundacja sądeckiego parlamentarzysty? Jej sprawozdanie finansowe prześwietlił portal Money.pl. jak wynika ze statutu fundacji jej główna działalność to "niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym i wymagającym leczenia". Do tego dochodzi  edukację przedszkolną i szkolna, także dla osób niepełnosprawnych.

Czytaj też  Syn senatora PiS Stanisława Koguta zatrzymany przez CBA w sprawie korupcji przy inwestycjach w Krakowie

Sztandarowe przedsięwzięcie Fundacji Koguta to  Centrum Szkoleniowo - Rehabilitacyjne im. Ojca Pio w Stróżach, które oferuje hipoterapię, rehabilitację, basen, jacuzzi. To pełna oferta dla osób niepełnosprawnych. Ośrodek ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Oprócz tego Fundacja wysyła niepełnosprawnych na wyjazdowe turnusy, podczas których prowadzona jest rehabilitacja lecznicza i  pomoc psychologiczna. W ciągu roku z  takich wyjazdów skorzystało prawie 1,5 tys. osób.

Umowę z NFZ ma również prowadzone przez Fundację hospicjum im. Chrystusa Króla. To nie wszystkie przedsięwzięcia fundacji Koguta. Jest jeszcze przedszkole integracyjne im. Fundacji Polsat. W ubiegłym roku uczęszczało tam ponad osiemdziesięcioro dzieci.

Ze stron internetowych fundacji - pisze Money.pl -  wynika, że prowadzi miedzy innymi  pralnię. Ceny? Koc kilogramowy można wyprać za 5 zł. Podobna cena dotyczy prania koszuli z prasowaniem i czyszczenia kołdry. Najtaniej wychodzi czyszczenie maskotek (cena za kilogram) i prasowanie odzieży. Wystarczy poświęcić na to 4 zł. Dlaczego fundacja prowadzi pralnię? Bo zatrudnia w niej osoby niepełnosprawne. I informuje o tym otwarcie m.in. na ulotce reklamującej działalność.Dziękujemy za przesłanie błędu