Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 lutego. Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
07/08/2017 - 10:35

Co takiego zrobiło wrażenie na szefowej małopolskiej oświaty na Sądecczyźnie?

Kurator Oświaty jest pod wrażeniem - donosi biuro prasowe starostwa nowosądeckiego. Co takiego wywarło wrażenie na Barbarze Nowak, szefowej małopolskiej oświaty, która w wakacje przyjechała z wizytą do Nowego Sącza? Powiatowe, związane z edukacją inwestycje.

Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak i jej zastępczyni Halina Cimer były zainteresowane między innymi  inwestycjami oświatowymi prowadzonymi przez starostwo nowosądeckie oraz funkcjonowaniem Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej (ZAZ) w Nawojowej,  z którego korzystają osoby niepełnosprawne.

Czytaj też Co wymiotła z powiatowej geodezji miotła starosty Pławiaka

- Bardzo się cieszę, że na Sądecczyźnie funkcjonuje taka instytucja – mówiła kurator Barbara Nowak. – I z tego co zdążyłam zobaczyć, jest bardzo dobrze zarządzana. Będę ja dawała za przykład w innych powiatach i województwach, chociaż wiem, że już sporo samorządowców odwiedziło wasz ZAZ i chce powoływać u siebie podobne jednostki. To wzorowy przykład aktywizowania osób niepełnosprawnych poprzez pracę, którą chętnie wykonują pod okiem instruktorów i opiekunów.

Kuratorki pytały też o postęp prace przy rozbudowie dawnego internatu Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie. W przyszłym roku do budynku wprowadzi się Licem Ogólnokształcące im. Artura Grottgera, które obecnie ma swoją siedzibę w budynku w Rynku.

Czytaj też Miliony do wydania. Inwestycyjna ofensywa powiatu nowosądeckiego

- Wszystko postępuje zgodnie z planem – mówił starosta Marek Pławiak. – Niebawem część budynku będzie już przykryta dachem. Uczniowie zyskają bardzo dobre warunki do nauki. Warto przypomnieć, że prowadzone przez Powiat Nowosądecki Liceum Ogólnokształcące w Grybowie to jedna z najlepszych szkół w Małopolsce, z bardzo wysoką zdawalnością matury i sporymi osiągnięciami sportowymi pomimo braku sali gimnastycznej.

Od września 2018 r., młodzież będzie już miała do dyspozycji nowoczesną salę gimnastyczną, która będzie wyposażona w ruchome trybuny i zaplecze.  

W remontowanym budynku znajdą się między innymi pracownie z nowoczesnym sprzętem potrzebne do nauczania licealistów, a także biblioteka i czytelnia. Jeśli inwestycja zostanie zrealizowana zgodnie z planem, przyszłoroczni maturzyści będą pisać egzamin już w nowym obiekcie.

Prace mają się zakończyć do 31 marca 2018 roku, a cała inwestycja ma kosztować ponad osiem milionów złotych. Kamienica, w centrum Grybowa, w której obecnie mieści się Liceum jest wystawiona na sprzedaż.

- Jestem pod wrażeniem – powiedziała kurator Barbara Nowak. – Powiat sporo inwestuje w oświatę, co obecnie nie zdarza się często. Gratuluję podejmowania takich dobrych decyzji. Przecież edukacja to jedno z naszych najważniejszych zadań. Powinniśmy mieć dobrze wykształcone społeczeństwo.

(ami) źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020