Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
05/10/2017 - 15:30

Chcą zamienić w Łącku wał nad potokiem w promenadę

Wał potoku Czarna Woda w Łącku zmieni się nie do poznania. Już na wiosnę ma tam powstać spacerowa promenada i ścieżka rowerowa. Władze gminy inwestują w rekreacyjną infrastrukturę.

Kiedy promenada spacerowa będzie gotowa? Wedle zapowiedzi samorządu z końcem czerwca przyszłego roku.  

-To będzie kilometrowy odcinek ciągu pieszego i dwukierunkowej ścieżki rowerowej od rynku w Łącku w kierunku Dunajca, zlokalizowany po wale potoku Czarna Woda, którego dwa brzegi połączy kładka pieszo-rowerowa - mówi wójt Łącka, Jan Dziedzina.

Czytaj też Łącko: Czas na budowę tras rowerowych i kładek

Deptak zostanie oświetlony. Nie zabraknie też ławeczek i stojaków na rowery. To nie wszystko. Dodatkowo na terenach nad Dunajcem powstanie trasa biegowo - rowerowa z betonową nawierzchnią

Trasa będzie mierzyć blisko 3 kilometry długości. Pomiędzy potokami Lichnia i Czarna Woda zostanie zamontowana siłownia pod chmurką, wyposażona w siedem urządzeń do ćwiczeń. Do tego miejsce odpoczynku - stoliki i ławki.

Czytaj też Takie sale gimnastyczne budują się w gminie Łącko  

Inwestycja jest możliwa do zrealizowania, bo gmina otrzymała blisko 1,2 mln dofinansowania z unijnych funduszy. To niejedne przedsięwzięcie związane z turystyką i rekreacją realizowane przez łącki samorząd. Trwają już roboty związane z budową ścieżki biegowo-rowerowej Łącko-Zagorzyn. Rozpoczęły się też prace projektowe związane z budową trasy rowerowej Velo Dunajec na odcinku Zabrzeż-Stary Sącz.

(ami), fot lacko.pl

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu


Czerwcowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach