Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
14/03/2017 - 12:30

Będą światła na moście w Witowicach. Koniec przepychanek

Jest wąski i długi, co sprawia, że kierowcy wjeżdżający z dwóch stron – nie widzą się i nie mogą się wyminąć. Jeden z nich musi więc wycofać swój samochód, a w takich przypadkach często dochodzi do awantur. Gdzie? Na moście w Witowicach Dolnych.

Kłótni na moście już nie będzie, bo pojawi się tam sygnalizacja świetlna, która będzie regulować ruch. To decyzja starosty nowosądeckiego, który zapewnia, że podobna sygnalizacja powstanie przy moście w Rożnowie .

To również bardzo niebezpieczne miejsce szczególnie w okresie letnim, kiedy wielu mieszkańców i turystów chce się dostać nad jezioro i do Tropia - mówi Marek Pławiak. - Często przejeżdżam przez oba mosty – teraz mamy pieniądze, aby usprawnić ruch w tamtym terenie i sprawić, aby było bezpieczniej.

Przeczytaj też Drogowcy nie mówią „nie” drążeniu tunelu pod Justem. Skończy się koszmar kierowców?  

Starosta dodaje, że sygnalizacja usprawni też ruch pieszych, szczególnie dzieci, obecnie narażonych na potrącenie przez samochód. 

- Zleciłem także dyrektorowi Powiatowego Zarządu Dróg zrobienie chodnika od mostu w Witowicach Dolnych do skrętu w kierunku kładki na rzece Dunajec w stronę Tropia –dodaje Pławiak.

Przeczytaj też Jak w końcu ma wyglądać most w Kurowie? 

Tegoroczne  inwestycyjne  plany starostwa  obejmują między innymi budowę chodnika w Michalczowej, przebudowę skrzyżowania oraz budowę chodnika we Wronowicach przy udziale wójta gminy Łososina Dolna.

(ami), fot. google mapsDziękujemy za przesłanie błędu

Styczniowy miesięcznik "Sądeczanin"