Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 1 października. Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
11/09/2020 - 15:55

Bank Spółdzielczy w Piwnicznej-Zdroju w nowej odsłonie

Zielona wstęga, tort i szampan – tak wyglądało uroczyste, choć kameralne otwarcie odnowionej placówki Banku Spółdzielczego w Piwnicznej-Zdroju. Centrala przy ulicy Rzeszutka 2 zachwyci klientów swoim wyglądem.

Jak podkreślał Prezes, Janusz Wojciechowski, tegoroczne hasło Banku Spółdzielczego w Piwnicznej-Zdroju brzmi „Zmieniamy się dla Was!” i ten plan realizowany jest konsekwentnie. Na początku 2020 roku, po wybuchu pandemii koronawirusa, bank dostosował swoją ofertę do postępującej cyfryzacji, aby klienci mogli sprawnie korzystać z bankowości internetowej, nie wychodząc z domu. Filia Banku Spółdzielczego w Rytrze również została zmodernizowana. Teraz przyszła kolej na centralną placówkę w Piwnicznej-Zdroju.

Budynek przy ulicy Rzeszutka 2 został gruntownie wyremontowany. Wszystko aż się lśni od nowości. Szklane drzwi, białe fotele i szare wykończenia z pewnością przypadną klientom do gustu i jeszcze bardziej poprawią komfort ich obsługi. Wszystko z dodatkiem spokojnej zieleni, ukrytej w logu Banku Spółdzielczego.

Ale odnowiona placówka to nie tylko wygląd. Jak mówi Prezes Banku Spółdzielczego w Piwnicznej-Zdroju, Janusz Wojciechowski, w planach jest, aby interesanci byli obsługiwani przy jednym stanowisku od początku do końca swojej wizyty w placówce. Wszystko po to, aby klientom było łatwiej.

Przecięcie zielonej wstęgi rozpoczęło nowy rozdział dla Banku Spółdzielczego w Piwnicznej-Zdroju.  Miejsce to jednak ma za dobą bogatą tradycję. Wszystko zaczęło się na plebanii w Piwniczej-Zdroju. Ksiądz Jan Dagnan zainicjował powstanie Spółki Oszczędności i Pożyczek w 1905 roku. Spółka została zarejestrowana rok później. Bank Spółdzielczy w Piwnicznej-Zdroju ma więc za sobą działalność trwającą ponad wiek.

Przez ten czas funkcję prezesa zarządu sprawował kolejno ksiądz Piotr Lewandowski, a następnie Józef Michalik. W 1969 roku jego następcą został Stanisław Mróz. Obecny na uroczystym otwarciu przewodniczący Rady Nadzorczej wspominał czasy, kiedy obecna Centrala Banku była dopiero w planach. To dzięki jego inicjatywie, w 1984 roku Bank Spółdzielczy w Piwnicznej-Zdroju zaczął obsługiwać klientów w budynku przy ulicy Rzeszutka 2.

Bank Spółdzielczy w Piwnicznej-Zdroju stale się rozwija i zmienia, zgodnie z tegorocznym hasłem, dla klientów. Zobacz więcej w materiale wideo. 
PS, wideo: Daniel Szlag.

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI