Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 15 listopada. Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda
23/11/2017 - 10:45

Ale mieszają. A jednak będzie zakaz handlu we wszystkie niedziele

To już prawdziwy serial. Najpierw mówiło się o całkowitym zakazie handlu w niedzielę, potem miały być tylko dwie niedziele w miesiącu, teraz znowu gruchnęła wieść, że sklepy będą zamknięte na cztery spusty.

W nocy Sejm zajął się projektem ustawy o pracy sklepów w ten dzień. Do ustawy zgłoszono kilka poprawek.Jak pisze dziennik „Rzeczpospolita”Zgodnie posłowie PiS złożyli poprawkę przesuwającą termin wejścia w życie ustawy na 1 marca 2018 r. Od tego czasu sklepy będą mogły pracować w dwie niedziele w miesiącu. Jednak już od 1 stycznia 2019 r. zakaz zostanie rozszerzony i sklepy będą miały tylko jedną niedzielę na pracę, a od 2020 r. będzie obowiązywał już pełen zakaz.

Czytaj też Zakaz handlu w niedzielę, jak gorący kartofel. Czy w ogóle coś z tego wyjdzie?

To jednak niejedyna zmiana w projekcie autorstwa „Solidarności”. Parlamentarzyści, na wniosek urzędników z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, postanowili wyłączyć z zakazu wszystkie internetowe portale zakupowe, ponieważ wiązałoby się to z unijną notyfikacją projektu, co mogłoby potrwać  nawet kilka miesięcy. Nowe przepisy mają też prawdopodobnie uwzględniać wyjątki dla sklepów znajdujących się na stacjach benzynowych oraz dworcach kolejowych.

Czytaj też  Rząd za zakazem handlu w niedzielę. A sądeczanie?

Teraz projektem zajmie się sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny. Sejm ostatecznie będzie ja głosował jeszcze dziś lub piątek.

[email protected] fot.J.M

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu

Motoryzacja Jesienią 2018 Partnerzy