Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
26/05/2021 - 20:10

Ale jazda! Zbudowali 40 kilometrów nowych tras rowerowych [ZDJĘCIA]

Stajemy się rowerowym rajem dla cyklistów. Od każdego nowego kilometra nowych tras serce rośnie. Są dobre wiadomości. Fani dwóch kółek mają teraz czterdzieści nowych kilometrów. Gdzie zatem warto zajechać rowerem?

Czterdzieści kilometrów nowych tras, tyle rowerowego szczęście przybyło cyklistom. Właśnie zakończyła się rozbudowa nowych szlaków wokół Mogielicy oraz tras w gminach Limanowa, Słopnice, Kamienica i w samej Limanowej, wraz ich połączeniem z trasą główną VeloDunajec.

Z nowych, niezwykle malowniczych  tras mogą także korzystać fani pieszych wędrówek, a w zimie miłośnicy narciarstwa biegowego.

Na nowych wytyczonych szlakach są miejsca postojowe, zaplecza informacyjno-sanitarne oraz parkingi. Nie brakuje też wiat i altan, miejsc na rowery i tablic informacyjnych.

To nie koniec dobrych wiadomości. Już w wakacje fani dwóch kółek pomkną dwoma nowymi mostami. Pierwszy, o długości 130 metrów, połączy Tylmanową i Zabrzeż, na odcinku Szczawnica-Zabrzeż. Koszt  inwestycji to 5,5 mln zł. Druga kładka, mierząca prawie 112 metrów, powstaje w Krościenku nad Dunajcem. Koszt jej budowy to 6,9 mln zł. Roboty idą pełną parą. Rowerowe mosty będą gotowe w czerwcu, w lipcu pojadą nimi pierwsi cykliści.

Kilometrów rowerowych ścieżek przybywa w naszym regionie z każdym rokiem. W sumie ma powstać półtora tysiąca kilometrów tras rowerowych, z czego po sześciuset już jeżdżą miłośnicy dwóch kółek. Koszt rozłożonej na lata inwestycji, finansowanej z unijnych pieniędzy oraz budżetów województwa i gmin, to 132 miliony złotych. ([email protected]) fot. UMWM

Ale jazda! Przybyło nam czterdzieści kilometrów nowych tras rowerowych
Nowe szlaki wiodą wokół Mogielicy oraz tras w gminach Limanowa, Słopnice, Kamienica i w samej LimanowejMasz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu