Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
08/05/2021 - 21:00

Ale będzie u nas jazda. Trzy nowe rowerowe mosty trasie VeloDunajec

Wielbiciele dwóch kółek jak kania dżdżu łakną kolejnych inwestycji w rowerowe trasy. Są dobre wiadomości. Już na wakacje będą gotowe dwa mosty dla rowerów. Ale będzie jazda!

Sądecczyzna staje się prawdziwym rajem dla cyklistów. Rok temu wiosną oddano do użytku pierwszą kładkę rowerową o długości ponad 130 metrów, położoną na terenie gminy Łącko, na trasie VeloDunajec. Koszt inwestycji opiewał na 3,7 mln złotych.Teraz są kolejne dobre wiadomości.

 Już w wakacje fani dwóch kółek pomkną dwoma nowymi mostami. Pierwszy, o długości 130 metrów, połączy Tylmanową i Zabrzeż, na odcinku Szczawnica-Zabrzeż. Koszt  inwestycji to 5,5 mln zł.

Czytaj też Coraz bliżej końca budowy mostu w Kurowie. Przeprawa rośnie w oczach [ZDJĘCIA] 

 

Druga kładka, mierząca prawie 112 metrów, powstaje w Krościenku nad Dunajcem. Koszt jej budowy to 6,9 mln zł. Roboty idą pełną parą. Rowerowe mosty będą gotowe w czerwcu, w lipcu pojadą nimi pierwsi cykliści. Pieniądze na inwestycje pochodzą z unijnych funduszy i wojewódzkiego budżetu.  

To nie koniec dobrych informacji. W planach jest jeszcze budowa czwartej kładki,  która powstanie w Krościenku od strony Szczawnicy.(jagienka.michalik@sadeczanin.info) fot. UMWMDziękujemy za przesłanie błędu

Zbigniew Konieczek Sądeczaninem 2020 Roku