Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
23/05/2017 - 10:00

60 tys. dla krynickiego szpitala. Wsparcie od starosądeczan

60 tys. złotych, z środków własnych gminy, przeznaczyli wczoraj (22 maja) radni Starego Sącza na rozbudowę Szpitala im. dr. J. Dietla w Krynicy Zdroju – Oddział Pediatrii, Blok Operacyjny, Centralna Sterylizacja, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

O wsparcie finansowe inwestycji zwrócił się do burmistrza Starego Sącza sam szpital. Jego dyrektor, uzasadniając wniosek, przedstawił dane zebrane przez placówkę, z których wynika, że w 2015 roku udzieliła świadczeń medycznych dla 2 333 osób zamieszkałych na terenie miasta i gminy Stary Sącz. Były to świadczenia w zakresie lecznictwa szpitalnego, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej.

Szpital powiatowy w Krynicy-Zdroju zostanie rozbudowany o nowe skrzydło połączone ze starą częścią. Znajdą się tam m.in. oddziały pediatrii, intensywnej terapii oraz blok operacyjny wraz z centralną sterylizatornią. Nowe skrzydło szpitala będzie miało około 2,5 tys. m. kw. powierzchni. Inwestycja ma być zakończona do końca 2017 roku. Zadanie to trzeba koniecznie zrealizować, aby placówka spełniała wszystkie wymogi sanitarne zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia z 2012 roku. 

- Inwestycja umożliwi ociągnięcie efektów w postaci dostosowania szpitala do obowiązujących standardów, a to z kolei przyczyni się do zwiększenia jakości oferowanych przez szpital usług i poprawy bezpieczeństwa pacjentów – czytamy w uzasadnieniu uchwały przyjętej wczoraj przez starosądeckich radnych. 

(KB)
Fot. UM Stary Sącz, wizualizacja - szpital w KrynicyDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)