Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
04/08/2016 - 10:15

100 nowych miejsc parkingowych w okolicy Trzech Koron. Komu miasto zrobi dobrze? [FILM]

Miejski Zarząd Dróg kończy właśnie projekt nowego parkingu na osiedlu Barskim. To odpowiedź na składane systematycznie przez radnych interpelacje. Odkąd otwarto galerię Trzy Korony deficyt miejsc parkingowych jest najbardziej palącym problemem okolicznych mieszkańców.

Na ukończeniu jest projekt parkingu, który ma powstać koło Szkoły Podstawowej nr 12.

Kto z niego będzie korzystał? Klienci Trzech Koron, którzy teraz blokują samochodami okoliczne chodniki a nawet wjazdy na prywatne posesje? A może sami mieszkańcy osiedla Barskiego, które projektowane było w czasach gdy na jeden blok przypadały dwa, trzy samochody?

Mieszkańcy systematycznie alarmowali władze o problemie. Straż Miejska równie systematycznie mitygowała klientów Trzech Koron, dla których nie zawsze jest miejsce na podziemnym parkingu, którym dysponuje galeria.

Zobacz też: Nowy Sącz: Parkingi na 140 miejsc już w tym roku!

Jak informuje Grzegorz Mirek, projekt i wszystkie formalności wymagane do jego realizacji powinny być gotowe jeszcze w tym roku.

Skąd pieniądze na realizację? Miasto będzie najprawdopodobniej wyasygnować je samo, bo są bardzo małe szanso na pozyskanie dofinansowania zewnętrznego. Przedsięwzięcie ma wymiar jedynie miejscowy a Unia Europejska najchętniej daje pieniądze na inwestycje o regionalnym albo nawet ponadregionalnym wymiarze.

Zobacz też: Nowy Sącz: Kiedy będziemy płacić za parkowanie telefonem?

Zgodnie z deklaracją władz miasta, które otrzymał przewodniczący osiedla Barskiego i zarazem radny Mieczysław Gwiżdż w przyszłości powstać mają w tej okolicy kolejne dwa parkingi:

- na 40 miejsc na pasie zieleni wzdłuż ulicy Broniewskiego

- na kolejnych kilkadziesiąt wzdłuż Lwowskiej od Trzech Koron aż do Lidla.

Ewa Stachura [email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)