Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 czerwca. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
10/06/2024 - 15:00

Nie udaje się zjednoczyć Nowego Sącza i Chełmca? Z sukcesem robią to za sądecką miedzą

Po jesiennych wyborach samorządowych Mieczysław Uryga po raz kolejny zasiadł w fotelu starosty Limanowskiego. Z sukcesem potrafi łączyć trzy różne organizmy: miasto, powiat i gminę. Jak on to robi? To pytanie padło podczas gali rankingu Ocena Gmin Subregionu Sądeckiego.

Czytaj też Cudo! Raj na ziemi pod Nowym Sączem na cztery pory roku [ZDJĘCIA] 

Z Mieczysławem Urygą, starosta limanowskim rozmawia Zygmunt Berdychowski.

Nie udaje się zjednoczyć Nowego Sącza i Chełmca, a panu udaje się łączyć trzy różne samorządowe światy:  powiat limanowski, gminę Limanowa i miasto Limanowa. Jak pan to robi?
- To różni mieszkańcy, z różnych miejscowości o rożnej mentalności, ale trzeba robić wszystko, żeby łączyć wszystkich wspólnymi inwestycjami i rozmowami:  co robić, jak robić, żeby wszyscy mieszkańcu czuli się dowartościowani. Oczywiście są pewne dysproporcje, ale staramy się to wyrównywać.  

Czytaj też Mówią, że wójt gminy niedaleko Nowego Sącza śpi na pieniądzach. Czy to może być prawda? [WIDEO]

Jaki jest pana największy sukces inwestycyjny?
-To są wspólne sukcesy, bo przecież to także  praca radnych i zarządu powiatu. Ale w mojej opinii najważniejsza jest dostępność komunikacyjna. Chodzi nie tylko o drogi, ale także dostępność do służby zdrowia.  Mamy  się czym pochwalić, bo prowadzimy bardzo dobrą politykę związaną z zarządzaniem placówką, ale także z jakością lecznictwa. Potwierdzeniem tego jest  rozbudowa szpitalnego oddziału ratunkowego. Inwestycja  poprawi jego dostępność i komfort pracy medyków.  

Czytaj też Jak Jolanta Juszkiewcz, nowa burmistrz Limanowej, rządzi w samorządowym rankingu i w mieście [WIDEO]  

Jakie są największe atuty powiatu limanowskiego?  
-Naszym największym atutem  jest gościnność mieszkańców i wspaniałe położenie w Beskidzie Wyspowym

Niektórzy przed wyborami wieścili panu koniec samorządowej kariery. Jak  udało się panu osiągnąć fenomenalny wynik.
- Nie mogę tego zdradzać. A tak na poważnie, to trzeba być z mieszkańcami i z nimi rozmawiać. Trzeba ich słuchać  i mieć w sobie wiele pokory. ([email protected]) wideo jmDziękujemy za przesłanie błędu