Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
05/09/2018 - 15:35

Marta Mordarska: Forum pokazuje społeczną twarz biznesu

Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju prezentuje się wiele firm i przedsiębiorstw różnej branży. Obecni są przedstawiciele różnorodnych organizacji, a także instytucji wspierających między innymi rozwój biznesu.

Wśród uczestników tegorocznego forum nie mogło zabraknąć Marty Mordarskiej, dyrektora Małopolskiego Oddziału Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych.

- Forum jest najważniejszym przedsięwzięciem gospodarczym i  zahaczającym  o obszary społeczne  i funkcjonowanie administracji państwowej  i samorządowej  – mówi Marta Mordarska. -  Na forum jeżdżę już od dziesięciu lat. Dla mnie szczególnie ważne jest to, że forum pokazuje też społeczną twarz biznesu. Ja sama w tym roku prowadzę panel, który ma odpowiedzieć na pytanie, jak organizacje pozarządowe i ich szefowie radzą sobie w czasach kryzysu. Ten panel ma być również odpowiedzią na to, co tak naprawdę z perspektywy organizacji pozarządowych jest najważniejsze dla ich działań i dla Polski.

A jakie przełożenie ma Forum Ekonomiczne na sytuację i potrzeby osób niepełnosprawnych? – zapytaliśmy szefową Małopolskiego Oddziału Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych.

- Bardzo duże. Jest to rok intensywnych zmian jakościowych i finansowych – dodaje Mordarska. – Jest to rok dużych wyzwań. W tym roku rozpoczęliśmy proces, który poprzez wdrażanie programu „Dostępność plus” jest również bardzo ważnym elementem projektu zachęcające osoby z niepełnosprawnością do pełnego angażowania się w życie społeczne i zawodowe.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)