Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
11/09/2023 - 13:40

Szesnastolatek zdominował Bieg na 1 km. Dawid Darliński objawieniem Festiwalu Biegowego

Choć ma dopiero 16 lat to pokazał już jak ogromne możliwości w nim drzemią. Dawid Darliński okazał się zdecydowanie najlepszy w Biegu na 1 km podczas 14. Festiwalu Biegowego. Jego czas budzi uznanie.

Ale to było wydarzenie! 14. Festiwal Biegowy przeszedł już do historii, ale zapamiętany zostanie na pewno na bardzo długo. Tysiące osób, biegacze, kibice, goście. Atmosfera była absolutnie niepowtarzalna.

Przyzwyczailiśmy się, że ostatnim festiwalowym aktem jest Bieg na 1 km. Podobnie było również w tym roku. Zawodnicy wyruszyli punktualnie o godzinie 14:30. Trasa poprowadzona została przez Miasteczko Biegowe. 

Nie był to długi dystans, ale emocji nie zabrakło. Rywalizacja była niezwykle ciekawa. Jako pierwszy na linię mety wbiegł 16-letni Dawid Darliński z Gliwic. Jego czas był znakomity. 1 km pokonał w 2 minuty i 35 sekund.

- Trenuję od szóstego roku życia. Właśnie wtedy pierwszy raz wystartowałem na 5 km. Moim trener jest tata, dzięki któremu biegam. Na pewno spotkamy się w przyszłym roku w Piwnicznej - powiedział po biegu.

Młody zawodnik ma bez wątpienia ogromny talent. Być może jeszcze wiele razy usłyszymy o jego sukcesach. Dodajmy, że wśród kobiet na 1 km zwyciężyła Paulina Surówka. Jej czas to 3:08. ([email protected], wideo: TK)Dziękujemy za przesłanie błędu