Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
07/11/2023 - 10:55

Nordic walking przyciąga kolejnych pasjonatów! Na Festiwalu Biegowym bawią się doskonale

Festiwal Biegowy gromadzi każdego roku tysiące pasjonatów sportu. Oprócz biegaczy nie brakuje tutaj także miłośników nordic walking. Podczas tegorocznej edycji bawili się doskonale, a najlepsi odebrali na koniec zasłużone nagrody!

Festiwal Biegowy w Piwnicznej

To było wydarzenie, które na pewno zostanie zapamiętane na długo. 14. Festiwal Biegowy przeszedł już do historii. Kto brał w nim udział z pewnością nie żałuje i nie może się już doczekać kolejnej edycji. To wydarzenie jest naprawdę uzależniające! 

Miasteczko Biegowe w Piwnicznej tętniło życiem. Atmosfera była cudowna, dopisała też pogoda. To wszystko sprawiło, że zobaczyć całość na własne oczy chciały prawdziwe tłumy. Przez trzy dni na Nakle pojawiło się aż 12 tysięcy osób! Dodajmy, że wielkiemu świętu sportowemu towarzyszyły również inne bardzo ciekawe wydarzenia - Festiwal Lachów i Górali oraz Festiwal Smaku. 

Nordic walking podczas Festiwalu Biegowego

Nie tylko biegacze mieli jednak możliwość sprawdzenia się na trasach całego regionu. Jak co roku, organizatorzy pomyśleli również o miłośnikach nordic walking. Oni także w przyjaznej i sportowej atmosferze rywalizowali o wygraną. 

Od momentu startu Nocnego Nordic Walkingu na 4 km wszyscy tryskali dobrymi humorami. Tak było również po dotarciu do mety. Najbardziej zadowoleni byli oczywiście zwycięzcy. Podczas uroczystej dekoracji pełni entuzjazmu odbierali zasłużone nagrody.

Wśród panów najlepszy okazał się Piotr Ordzowiały, drugie miejsce zajął Piotr Polkowski, a trzecie Andrzej Stanczyk. U kobiet najlepszy były Bożena Kończewska, Roksana Orzyszek i Agnieszka Garbuz.

Równie ciekawe zmagania czekają nas również w tym roku. Podczas 15. Festiwalu Biegowego pasjonaci nordic walking ponownie wyruszą na trasę. Ty również możesz być jednym z nich. Zarejestruj się już dziś TUTAJ. Nie może Cię zabraknąć! ([email protected], fot.: Tomasz Szwajkowski/ Festiwal Biegowy)
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu