Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
12/09/2023 - 13:20

Nordic walking był częścią Festiwalu Biegowego! Zawodnicy rywalizowali na 4 km [WIDEO]

Nie tylko biegi tworzyły program sportowy 14. Festiwalu Biegowego. Coś dla siebie znaleźli również miłośnicy nordic walking, których przecież nie brakuje. W nocnej rywalizacji na 4 km zwyciężył Piotr Ordzowiały. Co mówił na mecie?

14. Festiwal Biegowy przeszedł już do historii. To były trzy dni wspaniałego święta, w którym wzięły udział tysiące biegaczy. Miasteczko Biegowe tętniło życiem. Kibiców i gości nie brakowało. Przyciągnął ich również III Festiwal Lachów i Górali oraz Festiwal Smaku.

Zawodnicy rywalizowali na wielu dystansach. Wybór był ogromny dzięki czemu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zarówno w biegach krótkich, jak i tych nieco dłuższych emocji nie brakowało. Działo się naprawdę sporo.

Na nudę nie mogli narzekać również miłośnicy nordic walking. Bardzo ciekawa była zwłaszcza nocna rywalizacja na 4 km. Trasa prowadziła przez ulice Muszyny. Najlepszy okazał się Piotr Ordzowiały. 

- To nowy wieczorny dystans. Jest super, bo nie jest już tak ciepło, więc rywalizacja o tej porze była dobrym pomysłem - mówił po biegu. - 4 km to taka rozgrzewka przed jutrzejszą rywalizacją na 11 km - kontynuował. 

Dodajmy, że podczas festiwalu odbyły się również Mistrzostwa Doliny Popradu w Nordic Walking na 11 km. W tym przypadku zwyciężył Zbigniew Jaworski. Cała rozmowa znajduje się w materiale filmowym. ([email protected], wideo: TK)Dziękujemy za przesłanie błędu