Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
30/04/2024 - 20:30

Ma 59 lat, jest weteranem Festiwalu Biegowego. W piętnastym, jubileuszowym wystartuje w Górskim Koral Maratonie

Zbigniew Juszczak z Kalisza jest weteranem biegów. Ma 59 lat, w jubileuszowym 15. Festiwalu Biegowym, który odbędzie się w dniach 6-8 września, weźmie udział po raz dziewiąty. Jest już zarejestrowany, wystartuje w Biegu 7 Dolin-Górski Koral Maraton. Biegacz już szlifuje formę!

Zbigniew Juszczak z Kalisza jest weteranem biegów. Ma 59 lat, w jubileuszowym 15. Festiwalu Biegowym, który odbędzie się w dniach 6-8 września, weźmie udział po raz dziewiąty. Jest już zarejestrowany, wystartuje w Biegu 7 Dolin - Górski Koral Maraton. Biegacz już szlifuje formę!

Tym razem bieg odbędzie się w odświeżonej odsłonie, jako Górski Koral Maraton. Start i meta są zlokalizowane w Miasteczku Biegowym. Zawodnicy będą biegli m.in. przez Rytro, Zadnie Góry, Łabowską Halę, Runek, Wierchomlę czy Łomnicę. Suma przewyższeń to ponad 1500 metrów. 

- W tym roku biegnę górski maraton czyli na 42 kilometrów. - mówi biegacz. 

- To nowa konkurencja.

Zbigniew Juszczak w 2023 roku ukończył Iron Run, bardzo wymagającą etapówkę. W ciągu trzech dni zawodnicy startują w biegach górskich i ulicznych, na długim, krótkim i średnim dystansie. Za zajęte miejsca otrzymują bonifikaty czasowe. Biegacz z Kalisza podchodził do Iron Run trzykrotnie.

Rok wcześniej w Piwnicznej startował w biegu górskim na 23 kilometry, na metę wbiegł 126, a w swojej kategorii wiekowej M50 uplasował się na 16 miejscu. (MK), fot. arch. (MK) i Z. Juszczak. Dziękujemy za przesłanie błędu