Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
15/09/2023 - 12:55

Harcerze gotowi na wszystkie wyzwania. Pomagali też w trakcie 14. Festiwalu Biegowego

Bez wolontariuszy by się nie udało! Ich wsparcie podczas 14. Festiwalu Biegowego było nieocenione. W Miasteczku Biegowym na Nakle niezwykle aktywni byli harcerze z sądeckiego hufca ZHP. Zawsze uśmiechnięci i chętni do pomocy!

14. Festiwal Biegowy był niesamowicie udanym wydarzeniem. Przez trzy dni w Piwnicznej działo się naprawdę bardzo dużo. Każdy kto pojawił się na Nakle z pewnością nie żałuje. Frekwencja była znakomita. 

Od piątku do niedzieli przez Miasteczko Biegowe przewinęły się tysiące osób. Sportowcy, kibice, goście, miłośnicy folkloru czy dobrej kuchni… Każdy mógł tutaj znaleźć coś interesującego. 

Niezwykle ważną rolę odgrywali wolontariusze. To w dużej mierze dzięki nim wszystko udało się przeprowadzić w tak sprawny sposób. Wśród nich było również obecnych 34 harcerzy z sądeckiego hufca ZHP. Przez trzy dni pomagali przy Festiwalu Biegowym, Festiwalu Lachów i Górali, Festiwalu Smaku czy Aktywnym Małopolaninie.

Można ich było spotkać w namiotach Miasteczka Biegowego, przy stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich, biurze zawodów, punkcie informacyjnym, Strefie Dziecka czy depozytach. Byli również obecni na starcie i mecie biegów. Harcerze wręczali medale, rozdawali wodę mineralną, spędzali czas z najmłodszymi uczestnikami i wcielali się w festiwalowe maskotki.

Oczywiście zawsze byli chętni do pomocy, uczynni, uśmiechnięci oraz gotowi na nowe wyzwania i zadania. Ponadto, wzięli udział w biegu na 1 km, gdzie ich przedstawiciele okazali się najlepsi w kategoriach K-17 i M-17. Wsparcie hufca ZHP Nowy Sącz było nieocenione! ([email protected], fot.: Festiwal Biegowy, Hufiec ZHP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu