Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
22/09/2023 - 11:00

Było dużo radości! Ponad 700 dzieci rywalizowało w Piwnicznej w ramach "Aktywnego Małopolanina"

Ponad 700 dzieci z całej Sądecczyzny wzięło udział w zmaganiach sportowych w Piwnicznej w ramach "Aktywnego Małopolanina". W ten sposób zostało zainaugurowane trzydniowe sportowo-kulturalne święto, które w postaci Festiwalu Biegowego oraz Festiwalu Lachów i Górali już po raz kolejny ma miejsce w Piwnicznej. We wszystkich tych wydarzeniach wzięło udział w sumie 12 tysięcy osób.

14. Festiwal Biegowy oraz Festiwal Lachów i Górali już za nami. Te wyjątkowe wydarzenia w tym roku ściągnęły do Piwnicznej rekordową liczbę gości. W sumie w trzydniowej sportowo-kulturalnej imprezie wzięło udział aż 12 tysięcy osób. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. 


Już po raz drugi te wyjątkowe festiwale zainaugurowały dzieci, które w ramach "Aktywnego Małopolanina" rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach. Musiały się wykazać umiejętnością odbijania piłki do siatkówki, rzutu piłeczką do celu,  żonglerkę piłką nożną, skokiem w dal z miejsca oraz skokiem na skakance. Na koniec wszyscy wzięli udział w biegu na 200 metrów, który zakończył sportowe zmagania. Wszyscy poradzili sobie świetnie.


W tym roku w "Aktywnym Małopolaninie" wzięło udział ponad 700 dzieci z siedemnastu szkół z całej Sądecczyzny. ([email protected] Fot. RG)

PATRONAT HONOROWY: MAREK KWIATKOWSKI - STAROSTA NOWOSĄDECKI
Zadanie zrealizowano w ramach konkursu "Sportowe SĄDECKIE" - EDYCJA 2023" przy wsparciu finansowym Powiatu Nowosądeckiego
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu