Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
23/03/2024 - 10:30

Regionalne potrawy, pisanki, zajączki. Na Wielkanocnym Jarmarku w Krynicy zapachnie świętami

W najbliższy weekend (23 i 24 marca) w Krynicy-Zdroju będziecie mogli uczestniczyć w Jarmarku Wielkanocnym, na którym znajdziecie wszystko, co potrzebne do przygotowania świąt.

23 i 24 marca w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju odbędzie się jarmark, na którym zapachnie świątecznymi potrawami. Pojawią się stoiska regionalne, na których znajdziecie wszystko to, co potrzebne do przygotowania Świąt Wielkanocnych. Tradycyjnie będą sądeckie wędliny, ciasta świąteczne, miody, ozdoby.

Znajdziecie również unikatowe ozdoby i dekoracje w postaci palemek, pisanek, zajączków, haftowanych serwetek, koszyczków oraz kolorowych stroików, które wyszły spod ręki artystów ludowych i rękodzielników. W programie jarmarku są też degustacje regionalnych potraw. 

Na scenie zaprezentują się zespoły regionalne, dziecięce i młodzieżowe grupy taneczne. Wydarzenie rozpocznie koncert Orkiestry Zdrojowej, o godz. 14 wystąpi Krynickie Studio Baletowe im. Władysława Szlęka, a godzinę póżniej "Fruciaki". 

Wszystkie atrakcje będą dostępne w godzinach od 11 do 18. Wstęp na jest wolny. Organizatorem Jarmarku Wielkanocnego jest Uzdrowisko Krynica-Żegiestów. (MK) fot. arch. Dziękujemy za przesłanie błędu