Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
30/04/2024 - 10:00

Nowy Sącz: działają już recyklomaty. Gdzie można z nich skorzystać?

W Nowym Sączu zaczęły funkcjonować recyklomaty, nazwane też butelkomatami. Jest ich siedemnaście. Wrzucając do recyklomatu pustą plastikową butelkę albo puszkę, dzięki specjalnej aplikacji gromadzi się ekopunkty, które następnie można wymieniać na nagrody, zniżki i rabaty.

Jeden z recyklomatów został zainstalowany w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Nadbrzeżnej, kolejny w Centrum Informacji Turystycznej, a następne w placówkach oświatowych na terenie miasta.

Jak działają recyklomaty?

By skorzystać z takiego urządzenia należy pobrać specjalną aplikację mobilną ECO WAllet na telefon komórkowy. Następnie trzeba zeskanować kod kreskowy znajdujący się na rycyklomacie i wrzucić do niego pustą plastikową butelkę (grubą częścią nie jej szyjką) czy puszkę.

Na urządzeniu wyświetlane są komendy, jak postępować. Każdy, kto będzie chciał skorzystać z tego urządzenia nie powinien mieć problemów z jego obsługą. Recyklomat (butelkomat) sortuje odpady, a centralny system przypisuje do konta użytkownika określoną ilość eko- punktów.

- Za każdą butelkę dostajemy punkty, które możemy wymieniać na rabaty i nagrody – mówi prezydent Ludomir Handzel.  - W naszym mieście działa 17 takich urządzeń – najwięcej w Polsce. [email protected], fot i źródło: fb/Prezydent Ludomir Handzel.Dziękujemy za przesłanie błędu