Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
19/08/2023 - 14:00

Muszyna: na Zapopradziu rozbudują ogrody tematyczne. Miasto szuka żródeł finansowania inwestycji

Do ogrodów angielskiego i francuskiego na Zapopradziu w Muszynie, dołączą ogrody chiński, grecki i wiklinowy. Miasto, które udostępniło ich wizualizacje, jest obecnie w trakcie poszukiwania źródeł finansowania przedsięwzięcia.

Dzielnica uzdrowiskowa w Muszynie tj. Zapopradzie jest ulubionym miejscem spacerów i wypoczynku mieszkańców oraz kuracjuszy. Miasto nadal zagospodarowuje teren położony nad Popradem, pomiędzy aleją spacerową a rzeką.

W 2019 roku ogrody tematyczne rozbudowano o style francuski i angielski. Wybudowano staw rekreacyjny, który porasta roślinność, gdzie znajduje miejsce wodne ptactwo.  

W planach uzdrowisko ma jeszcze budowę ogrodów chińskiego, greckiego oraz wiklinowego oraz strefę wypoczynku. Obecnie władze miasta poszukują żródeł finansowania inwestycji. 

- Posiadamy komplet dokumentacji, jesteśmy w trakcie poszukiwania możliwości uzyskania finansowania przedsięwzięcia. Być może będą to środki dedykowane uzdrowiskom. - informuje burmistrz Jan Golba.

- Projekt zakłada zagospodarowanie kolejnych przestrzeni na Zapopradziu tzn.utworzenia ogrodów greckiego, chińskiego i wiklinowego, a także strefy wypoczynku.

(MK). fot. wizualizacja UMIGU Muszyna. Dziękujemy za przesłanie błędu