Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
15/08/2023 - 19:00

Muszyna kupi elektryczne autobusy, rozpisała przetarg na ich dostawę

Miasto Muszyna zakupi pięć autobusów elektrycznych, w tym trzy klasy Midi i dwa Mini, a także dwie ładowarki mobilne. Gmina przygotowała dokumentację przetargową na ich dostawę.

Miasto Muszyna zakupi pięć autobusów elektrycznych, trzy klasy Midi i dwa klasy Mini, a także dwie ładowarki mobilne. Gmina przygotowała dokumentację przetargową na ich dostawę. Realizacja zamówienia powinna nastąpić w ciągu 10 miesięcy, od dnia podpisania umowy, ale nie później niż do 30 czerwca 2024 roku. 

Elektryczne autobusy będą niskopodłogowe, dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Autobusy Midi o długość od 8 do 10,5 metra, zabiorą minimum 50 pasażerów. Będą miały najmniej 20 miejsc siedzących.

Pojazdy klasy Mini o długość od 5,8 do 7,5 metra pomieszczą najmniej 21 pasażerów. Będą miały co najmniej dziesięć miejsc siedzących. 

Autobusy zostaną wyposażone w klimatyzację, ogrzewanie oraz monitoring. Pojawi się też system informacji dla pasażerów. Realizacja zamówienia jest możliwa dzięki dotacji z programu Zielony Transport Publiczny. (MK), fot. A. Królikowski. Dziękujemy za przesłanie błędu