Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
21/04/2024 - 20:30

Kiedy skorzystamy z kąpieli w parku wodnym w Wysowej?

Już w tym roku turyści, kuracjusze i mieszkańcy skorzystają z kąpieli w parku wodnym w Wysowej. Zakończyły się główne prace remontu technicznego.

Aquapark w Wysowej-Zdroju oddano do użytku we wrześniu 2012 roku. Usytuowany w Parku Zdrojowym obiekt cieszył się ogromną popularnością wśród turystów, kuracjuszy i mieszkańców. Jednak wiosną 2019 roku został zamknięty przez nadzór budowlany z powodu wykrytych w nim usterek technicznych.

Przez kilka lat obiekt był zamknięty na cztery spusty, stał i niszczał. Dopiero w 2023 roku, po kilku nierozstrzygniętych przetargach, znalazł się wykonawca, który podjął się usunięcia usterek. Zadania tego podjęła się firma RT-BUD z Bartnego. 

Pełną parą prace ruszyły wiosną 2023 roku, a objęły m.in: podparcie stropu nad parterem, wymianę pokrycia na części dachu, ustawienie nowych ścianek działowych, dostosowanie systemu wentylacji oraz ciepła do wprowadzonych zamian konstrukcyjnych.

Wykonawca na przeprowadzenie remontu technicznego dostał 18 miesięcy, tj. do listopada 2024 roku. Jednak usunięcie z placu budowy rusztowań i maszyn wskazuje na to, że główne prace się już zakończyły. Pozostał więc odbiór techniczny basenu.  

Na realizację inwestycji gmina Uście Gorlickie otrzymała dofinansowanie z programu Polski Ład 3,5 mln zł oraz dotację z tarczy górskiej 1,6 mln zł. (MK) fot. arch. (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu