Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
19/11/2019 - 23:55

Rekordzista. Premiera książki o Henryku Szoście, maratończyku z Muszyny

"Rekordzista" to historia życia i sportowej kariery maratończyka Henryka Szosta z Muszyny, autorstwa Marty Kijańskiej i Jakuba Jelonka. Premiera książki odbyła się 11 listopada, zaś 25 listopada sportowiec spotka się w Warszawie z czytelnikami. (i nie tylko)

Książka „Rekordzista” autorstwa Marty Kijańskiej i Jakuba Jelonka ukazała się 11 listopada br. Ma 320 stron, opowiada życiorys maratończyka z Muszyny Henryka Szosta, od dzieciństwa po dzień dzisiejszy. Odkrywa tajemnice sukcesów sportowych chłopaka z gór, przenosi czytelnika w na największe maratony świata, poznaje smak porażki i zwycięstwa

-To historia o mnie i mojej karierze maratończyka. – wyjaśnia Henryk Szost. -Są tam opisane i moje sukcesy, i porażki. Bardzo fajnie w odpowiednią formę ubrali to Marta i Kuba.

Henryk Szost urodził się w Krynicy-Zdroju. Jest lekkoatletą specjalizującym się w biegach długodystansowych. Karierę sportową rozpoczął od biegów narciarskich, startował w biegach górskich i ulicznych.

Na dystansie maratońskim zadebiutował w 2007 roku w Dębnie, gdzie wywalczył wicemistrzostwo Polski. Rok później na tym samym dystansie zdobył złoto. W 2010 roku zdobył  złoty medal Mistrzostw Świata Wojskowych w maratonie. 

Następnie w plebiscycie European Athletics został wybrany lekkoatletą października 2011 roku (po uzyskaniu w maratonie we Frankfurcie/Menem 2.09:39 s.). Brał udział w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie (2008) oraz w Londynie (2012), zajmując dziewiąte miejsce, najlepsze z Europejczyków. 

Jest zawodowym żołnierzem, Służy w Wojsku Polskim w Zespole Sportowym Sił Powietrznych w Poznaniu. 

Henryk Szost, bohater książki "Rekordzista", zaprasza na wspólny trening i spotkanie z autorami książki, Martą Kijańską-Bednarz i Jakubem Jelonkiem w Warszawie. Będzie to jedyna taka okazja, aby pobiegać z rekordzistą Polski w maratonie i otrzymać od niego autograf z dedykacją w książce. Nie możecie tego przegapić! Wydarzenie uprzyjemnią trenerzy Warsaw Run Club, Katarzyna Dziwosz, Marta Keller i Mateusz Wyszomirski, którzy poprowadzą wraz z Henrykiem Szostem wspólny trening.
18:30 - początek treningu z Henrykiem Szostem i Warsaw Run Club (ruszamy spod klubokawiarni "Return")
19:15 - koniec treningu
19:30 - spotkanie autorskie w klubokawiarni "Return"
 

(MK) fot. Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju, Sadeczanin, okładka książkiDziękujemy za przesłanie błędu