Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
02/05/2019 - 17:00

Związek Strzelecki „Strzelec”. Kandydat do Nagrody SKT Sądeczanin

Sądecka Jednostka Strzelecka „Strzelec” została reaktywowana na terenie Nowego Sącza 6 sierpnia 1991 roku. Od tej pory działa nieprzerwanie wpisując się w życie społeczne, kulturalne i patriotyczne miasta i regionu. Na swoim koncie ma niezliczoną ilość sukcesów i osiągnięć. Przez wszystkie lata działalności przez jej szeregi przewinęło się tysiące sądeczan.

Kampania reprezentacyjna Jednostki Strzeleckiej 2006 składa się z 50 specjalnie dobranych osób, które w szczególny sposób kultywują tradycje 1 Pułku Strzelców Podhalańskich poprzez prezentowanie pokazów musztry paradnej w strojach podhalańskich oraz udział w uroczystościach patriotycznych na terenie miasta, regionu i kraju.

Sądeccy strzelcy znani są ze swojej działalności społecznej, która obejmuje bardzo szerokie spektrum, m.in: pomoc potrzebującym, udział w kampaniach społecznych, w przedsięwzięciach kulturalno – oświatowych oraz patriotycznych.

Na swoim koncie mają liczne osiągnięcia m.in.:
- udział w zawodach szczebla wojewódzkiego i centralnego organizowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwo Edukacji Narodowej.
- dwa tytuły Mistrza Polski w musztrze
- dwa tytuły Vice Mistrza Polski w musztrze
- brązowy medal Mistrzostw Polski w musztrze
- sześć tytułów mistrza województwa małopolskiego w musztrze
- pierwsze miejsce w konkursie piosenki marszowej i przeglądzie musztry na I i III Centralnym Zlocie Klas Mundurowych w Żaganiu
- trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej IV Centralnego Zlotu Klas Mundurowych w Żaganiu 2018
- drugie miejsce w konkursie piosenki marszowej i przeglądzie musztry podczas IV Centralnego Zlotu Klas Mundurowych w Żaganiu
- zawody „Sprawni jak żołnierze” – dwukrotne zwycięstwo w etapie wojewódzkim
- zawody sportowo obronne „ Zdobywanie jednostki” – kilkanaście zwycięstw w poprzednich latach. W roku 2016 i 2017 reprezentacja Nowego Sącza zdobyła wszystkie możliwe miejsca punktowane czyli 1-3. Podczas zawodów uczniowie rywalizowali z żołnierzami, funkcjonariuszami policji, straży granicznej i straży pożarnej.
- udział w kilkudziesięciu innych zawodach o charakterze obronnym – ponad 60 pucharów i medali. /trudno wymienić wszystkie.

Drużyna wzięła udział w wielu centralnych uroczystościach państwowych i resortowych, do których należy zaliczyć m.in.:

- udział kompanii honorowej w uroczystościach po katastrofie smoleńskiej - warty przy trumnach pary prezydenckiej w Pałacu Prezydenckim
- udział w centralnym zlocie klas mundurowych i organizacji proobronnych w Warszawie.
- udział reprezentacji 50-cio osobowej w obchodach święta Wojska Polskiego
- udział w wielkiej paradzie niepodległości w Warszawie z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości oraz święta Wojska Polskiego.
- prezentacja musztry w dniu 2 i 16 grudnia wraz z kompanią honorową uświetniła przysięgę wojskową 11 Małopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej
- wyjazd młodzieży na zaproszenie Prezydenta RP do Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Centrum Weterana, Dowództwa Garnizonu Warszawa i Pałacu Prezydenckiego.

Ponadto strzelcy uczestniczyli w 25 – leciu Straży Granicznej. W obchodach centralnych wzięła udział kompania honorowa na zaproszenie Ministra Spraw Wewnętrznych.

Związek Strzelecki "STRZELEC" OSW - JS 2006 Nowy Sącz – SMS o treści SKT.21 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich nominowanych w VII Plebiscycie O Nagrodę SKT Sądeczanin 2019.

RG [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020