Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
10/06/2018 - 21:50

Zjazd Mieszkańców Ziemi Grybowskiej. Tu trzeba być!

Oddział grybowski Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa „Sądeczanin" organizuje kolejny raz Zjazd Mieszkańców Ziemi Grybowskiej. 17 czerwca czyli w dzisiejszą niedzielę odbędzie się na stadionie miejskim w Grybowie.


Zjazd rozpocznie się o godz.12.30 mszą w Bazylice Mniejszej w Grybowie, skąd uczestnicy przemaszerują na Stadion Miejski, gdzie odbędą się dalsze uroczystości, na które organizatorzy wszystkich serdecznie zapraszają.  Wstęp wolny! W programie m.in. wystêp grupy tanecznej z Cieniawy, wspomnienie o księdzu Adamie Kaźmierczyku, koncert Niepodległościowy Chóru "Siołkowianie" oraz wręczenie wyróżienia dla osoby zasłużonej dla Ziemi Grybowskiej.

Co jeszcze? Atrakcji nie będzie brakowało. W Grybowie wystąpi bowiem KGW z Białej Wyżnej, a także zespoły: "Pogórzańskie dzieci", "Echo Jaworza", "Iskierki" z Binczarowej, Grupa Rekonstrukcyjna i KGW z Binczarowej. Czekają nas też występy Orkiestry Dętej z Florynki, Zespołu "Synkopa" z Siołkowej, Zespołu Regionalnego "Kowalnia" ze Stróż oraz koncert zespołu "Jedziebaba".

Wszyscy obecni będą mogli uczestniczyć w degustacji potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz obejrzeć wystawę dzieł twórców ludowych Ziemi Grybowskiej. [email protected] Fot TKDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)