Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 15 października. Imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy
19/05/2018 - 12:05

Zespół Regionalny Rytrzoki. Kandydat do Nagrody SKT Sądeczanin

Zespół Regionalny Rytrzoki gra, śpiewa i tańczy kultywując tradycję górali nadpopradzkich. Stroje dla zespołu zgodne w wyglądzie z historią zostały zaprojektowane i zakupione z funduszy od sponsorów i w ramach realizacji projektu „Ryterska Akademia Muzyki i Tańca”.

Zespół regionalny Rytrzoki
Zespół występuje na uroczystościach szkolnych, środowiskowych i kościelnych. Prezentował się na innych spotkaniach na które zaprosili go znajomi: w Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu, w Kłobucku na Dniach J. Długosza, na przeglądzie w Nowym Sączu i w zaprzyjaźnionej szkole na Słowacji.

Dotychczasowe osiągnięcia to nagranie płyty, uzyskanie środków na realizację projektu „Ryterska Akademia Muzyki i Tańca” i konkursy recytatorskie – gwarą

Zespół pragnie podzielić się swoim dorobkiem twórczym, szacunkiem do kultury górali nadpopradzkich, kulturą regionu naszej Małej Ojczyzny. Odwiedza ciekawe miejsca związane z kulturą ludową oraz warsztatach. Dzieci uczą się mowy gwarowej.

Osoby prowadzące zespół: Renata Dudczak, Czesława Ryżak, Piotr Kulig

Głosuj na: Zespół regionalny RYTRZOKI – SMS o treści SKT.32 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich nominowanych w VI Plebiscycie "O Nagrodę SKT Sądeczanin".

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu