Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
19/05/2018 - 12:10

Zespół Regionalny Pogranicze. Kandydat do Nagrody SKT Sądeczanin

Zespół Regionalny Pogranicze powstał w 2015 roku, działa przy Stowarzyszeniu Odkryj Tylicz i Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju.

Zespół Regionalny Pogranicze z inicjatywy mieszkańców został założony w październiku 2015 roku. Działa przy Stowarzyszeniu Odkryj Tylicz i przy wsparciu Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju.

W skład zespołu wchodzi 27 osób w różnym wieku - od młodzieży gimnazjalnej po dorosłych i osoby starsze. Instrumentarium to skrzypce i basy a także tradycyjne instrumenty pasterskie - fujarki i trombity. Po dwóch latach istnienia udało się wreszcie skompletować stroje regionalne dla wszystkich członków zespołu i skompletować repertuar, pozwalający zaprezentować się przed szeroką publicznością.

Zespół Regionalny Pogranicze bierze udział w wielu imprezach i przedsięwzięciach społecznych na terenie gminy Krynica-Zdrój, reprezentuje gminę w trakcie zagranicznych wyjazdów dom miast partnerskich, tworzy również oprawę podczas uroczystości kościelnych.

Kierownikiem artystycznym zespołu jest Łukasz Molęda.

Głosuj na: Zespół Regionalny POGRANICZE – SMS o treści SKT.31 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich nominowanych w VI Plebiscycie "O Nagrodę SKT Sądeczanin".

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu