Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 15 lipca. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
19/05/2018 - 12:35

Stowarzyszenie Seniorów w Gminie Kamienica. Kandydat do Nagrody SKT Sądeczanin

Stowarzyszenie Seniorów w Gminie Kamienica zostało zarejestrowane w 2016 roku. Celem założenia stowarzyszenia jest aktywizacja seniorów w gminie Kamienica, kultywowanie tradyci i potraw regionalnych oraz promocja gminy na różnych imprezach.


W Stowarzyszeniu Seniorów w Gminie Kamienica zrzeszonych jest 57 osób. Działa też grupa artystyczna, która występuje podczas różnych wydarzeń. Reżyserem grupy jest Piotr Sieklucki, współzałożyciel i dyrektor Teatru Nowego z Krakowa, który przygotował zespół artystyczny na Finał 60+ w 2017 roku.

Projekt "60+ Nowy Wiek Kultury" to połączenie potencjału młodych artystów, kuratorów, animatorów kultury, psychologów i trenerów biznesu z doświadczeniem, wiedzą i potrzebami działania osób po 60. roku życia. Program sprawia, że osoby, które nie wierzą w to, że są komuś potrzebne i mogą zrobić dla siebie i innych coś dobrego, zyskują wsparcie w wykonaniu pierwszego kroku do powrócenia na rynek społecznej aktywności.

Grupa artystyczna Stowarzyszenia Seniorów w Gminie Kamienica brała też udział w święcie Dnia Babci w SP w Zasadnem i SP w Zalesiu, występowała też z okazji Dnia Kobiet w 2017 roku. W okresie Bożego Narodzenia i Wielkanocy stowarzyszenie wystawiało prace szydełkowe i bibułkowe.

Stowarzyszenie aktywizuje seniorów również poprzez wycieczki integracyjne i występy grupy artystycznej podczas Dni Gorczańskich w Kamienicy w 2017 roku, Festynu Parafialnego w Kamienicy  w 2017 roku, czy ubiegłorocznych dożynek gminnych w Zalesiu. Organizuje współpracę międzypokoleniową ze wszystkimi szkołami w gminie poprzez żywe lekcje historii, wspólne z dziećmi prace bibułkowe i szydełkowe również w świetlicach środowiskowych.

Stowarzyszenie Seniorów w Gminie Kamienica zajęło I miejsce w gminnym konkursie na najlepsze ciasto z owocami na gminnych dożynkach w Zalesiu w 2017 roku. 

Członkowie stowarzyszenia są mocno związani z Sądecczyzną, robią wiele na rzecz seniorów, aby nie pozostawali sami. Udaje się to dzięki różnorodnej działalności, od grupy artystycznej przez grupę rękodzielniczą po społeczną.

Kierownik artystyczny - Maria Tokarczyk,
Prezes stowarzyszenia - Zofia Kuchnia

Głosuj na: Stowarzyszenie Seniorów w Gminie Kamienica – SMS o treści SKT.26 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich nominowanych w VI Plebiscycie "O Nagrodę SKT Sądeczanin".Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)