Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
19/05/2018 - 12:00

Starosądeckie Tamburmajorki istnieją od 2011 roku

Grupa artystyczna Tamburmajorki działa nieprzerwanie pod przewodnictwem mgr Justyny Szkarłat od 2011 roku. Poprzednimi trenerami zespołu byli: Joanna Fryzowska oraz Leszek Mieczkowski. Zespół został powołany z inicjatywy ówczesnych władz miejskich - burmistrza Mariana Cyconia.


Działał i prezentował się u boku Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej w Nowym Sączu oraz Starosądeckiej Międzyszkolnej Orkiestry Dętej. Grupa została stworzona na wzór Tamburmajorek Gdańskich, z których wywodziła się trenerka- Joanna Fryzowska.

Zespół Starosądeckie Tamburmajorki składa się wyłącznie z dziewcząt, które prezentują się w czerwono – czarnych mundurach. Ich nierozłącznym rekwizytem jest buława, za pośrednictwem której prezentowane są  układy taneczne i show sceniczne. Dziewczęta prezentują różnorodne choreografie sceniczne oraz defilady paradne. Prezentowane układy wykonywane są przy akompaniamencie orkiestr lub muzyki rozrywkowej.

Starosądeckie Tamburmajorki

Zespół swoimi występami uświetnia różnorodne imprezy okolicznościowe na terenie miasta i gminy Stary Sącz, powiatu nowosądeckiego, województwa małopolskiego, całego kraju i za granicą.

Zespół  od trzech lat jest mistrzem Polski południowo-wschodniej na otwartych mistrzostwach mażoretek, cheerleaderek  i tamburmajorek polskich. Największym osiągnięciem dziewcząt jest zdobycie drugiego wice-mistrzostwa Polski na otwartych mistrzostwach Polski w Kędzierzynie Koźlu oraz nominacja do mistrzostw europejskich'

Starosądeckie Tamburmajorki kształtują tożsamość kulturową w młodych ludziach, pokazują, że warto aktywnie spędzać swój wolny czas i inwestować w swój rozwój. Uświadamia dzieciom i młodzieży wartości patriotyczne poprzez udział w uroczystościach i wydarzeniach regionalnych i ogólnopolskich.

Zespół swoimi występami uświetnia różnorodne imprezy okolicznościowe na terenie miasta i gminy Stary Sącz, powiatu nowosądeckiego, województwa małopolskiego, całego kraju i za granicą. Ich umiejętności potwierdzają nagrody i wyróżnienia, które zdobywają co roku.

Kierownik artystyczny: Justyna Szkarłat

Materiał na otwartej licencji Creative Commons 3.0 Polska (BY-SA)Dziękujemy za przesłanie błędu