Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
19/05/2018 - 13:55

Stanisława Oleksy. Kandydatka do Nagrody SKT Sądeczanin

Pani Stanisława Oleksy pochodzi z Męciny w gminie Limanowa. Jej specjalność to rękodzieło ludowe: koronka szydełkowa, florystyka, czyli kwiaty w bibuły i krepiny. Do plebiscytu zgłosiła się sama.

Pani Stanisława Oleksy od 40 lat jest członkiem Koła Gospodyń Wiejskich. Obecnie jest też instruktorem przy Limanowskim Domu Kultury, gdzie bezinteresownie prowadzi warsztaty z dziećmi robiąc z nimi nie tylko bibułkowe kwiaty, ale również ozdoby bożonarodzeniowe i Wielkanocne Palmy.

Ma na swoim koncie dyplomy i wyróżnienia za udział w przeglądach dorobku kulturalnego gminy Limanowa, za udział w Jarmarku Podhalańskim, w Agropromocji, przeglądach Twórców Ludowych Pogranicza Polsko Czeskiego, ziemi Limanowskiej, w Giełdzie Agroturystycznej w Krakowie. Jej nazwisko widnieje na Szlaku Rzemiosła. Jej działalność docenili wyróżnieniami Starosta Nowosądecki i fundacja „NADwyraz” a jej prace podziwiać można na Starosądeckim jarmarku Rzemiosła i podczas uroczystości związanych z kultywowaniem Tradycji Dożynkowych.

Co bardzo ważne. Stanisława Oleksy cały czas jest w kontakcie z innymi twórcami ludowymi, z którymi chętnie wymienia się swoimi doświadczeniami i dorobkiem kulturalnym.

Głosuj na: Stanisława Oleksy – SMS o treści SKT.12 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich nominowanych w VI Plebiscycie "O Nagrodę SKT Sądeczanin".

Oprac. ES [email protected] Fot.: www.gminalimanowa.plDziękujemy za przesłanie błędu