Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 lipca. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
02/05/2019 - 18:05

Ryszard Ogorzałek. Kandydat do nagrody SKT Sądeczanin

Ryszard Ogorzałek obok swej pracy zawodowej znajduje czas na swoją wielką pasję - rzeźbę w kamieniu. Swoje dzieła tworzy od blisko czterdziestu lat. Zdobi nimi między innymi przydrożne kapliczki kościoły, plebanie i cmentarze.


Ryszard Ogorzałek. Kandydat do nagrody SKT Sądeczanin
Ryszard Ogorzałek z Cieniawy jest samoukiem. Rzeźbą zajmuje się od 1980 roku. Znajduje na to czas, mimo swojej pracy zawodowej i tworzy z prawdziwą pasją. Jego dziełem jest między innymi chrzcielnica  w miejscowym kościele parafialnym, także kamienna kapliczka z wizerunkiem Najświętszej Maryi Panny, płaskorzeźba Matki Boskiej Częstochowskiej, postacie Jezusa Chrystusa i słupy sakralne.

Artysta tworzy rzeźby na potrzeby lokalne. Jego prace zdobią nie tylko kościół w Cieniawie, także plebanię, parking, domy oraz cmentarz.

- Ryszard zawsze znajduje czas na swoją pasję, przez którą upiększa naszą miejscowość, a jego krzyże, wizerunki Matki Bożej i  pasyjki przybliżają nas do dobrego – mówi jeden z mieszkańców Cieniawy. – Nasz artysta zawsze powtarza z uśmiechem : „Robię to na chwałę Bogu”.

Ryszard Ogorzałek (rzeźba, płaskorzeźba, Cieniawa) – SMS o treści SKT.8 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich nominowanych w VII Plebiscycie O Nagrodę SKT Sądeczanin 2019.Dziękujemy za przesłanie błędu

Aktywnie w Małopolsce