Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 marca. Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
19/05/2018 - 14:40

Roman Bielski. Kandydat do Nagrody SKT Sądeczanin 2018

Roman Bielski to oddany twórca ludowy, który dba o zachowanie tradycji i obyczajów Sądecczyzny. Swoją twórczością wspiera działalność innych grup w tym starszych drużbów. Wykonuje nie mające sobie równych tradycyjne siekierki, po które chętnie sięgają lokalni mieszkańcy.

Roman Bielski od 1980 roku rzeźbi w drewnie lipowym. W swoich pracach artystycznych podejmuje tematy religijne, ludowe oraz historyczne. W latach 1980-1998 należał do Klubu Twórców Nieprofesjonalnych w Nowym Sączu. Obecnie należy do Sądeckiego Stowarzyszenia Regionalnego. Jest ujęty w Małopolskim Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła „NA SZLAKU”.

Prace pochodzącego Romana Bielskiego brały udział w różnych konkursach i wystawach w kraju oraz targach i jarmarkach regionalnych. Sam artysta posiada wiele dyplomów, otrzymywał także nagrody rzeczowe i pieniężne. Spod jego rąk wychodzą przeróżne cudeńka: ciupagi z motywami religijnymi oraz pamiątki związane z regionem sądeckim i nie tylko. Do wykonywania swoich prac używa różnego rodzaju dłut i noży. Kiedy dzieło jest już gotowe, artysta maluje je kolorową bejcą oraz farbami plakatowymi i akrylowymi, następnie pokrywa bezbarwną farbą z woskiem lub bezbarwną pastą do podłogi i poleruje.

Rzeźba to prawdziwe hobby Romana Bielskiego, podczas wykonywania prac relaksuje się i odpoczywa. Ponadto zajmuje się fotografią i filmuje. W latach 1980-1998 należał do Klubu Twórców Nieprofesjonalnych w Nowym Sączu. Wielokrotnie był nominowany do Nagrody Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa „Sądeczanin”.

Głosuj na: Roman Bielski – SMS o treści SKT.3 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich nominowanych w VI Plebiscycie "O Nagrodę SKT Sądeczanin".

RG [email protected], Fot. Sadeczanin.info





Zobacz także w tej kategorii



Dziękujemy za przesłanie błędu