Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
02/05/2019 - 17:30

Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Brzeźnioki. Kandydat do Nagrody SKT Sądeczanin

Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Brzeźnioki” powstał w listopadzie 2017 roku z inicjatywy Małgorzaty Kmiecik i Iwony Bodziony. Liczy 140 członków, którzy w większości są mieszkańcami Brzeznej, Gostwicy, Podrzecza, Chochorowic i Stadeł.W skład zespołu wchodzą cztery grupy taneczne: maluszki (3-6 lat), grupa dziecięca (7-12 lat), grupa młodzieżowa (13-18 lat) i grupa dorosła. Przy zespole działa również szkółka muzykowania ludowego

Zespół, pomimo stosunkowo krótkiej działalności, bierze udział w akcjach dobroczynnych i charytatywnych. Prezentuje folklor lachowski zarówno w kraju na licznych festynach i imprezach plenerowych, jak również na festiwalach zagranicznych. Zespół systematycznie bierze udział w zgrupowaniach i warsztatach regionalnych.

Na swoim koncie Zespół Pieśni i Tańca „Brzeźnioki” ma liczne osiągnięcia, np. udział w festiwalu w Grecji w 2018 roku, udział w imprezach plenerowych w gminie Kołobrzeg, udział w Przeglądzie Śpiewaków Ludowych „Druzbacka” w Podegrodziu i udział w wydarzeniach SKT „Sądeczanin”.

-  Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Brzeżnioki” po raz drugi pragnie wziąć udział w plebiscycie o nagrodę SKT „Sądeczanin”. Zespół liczący 140 osób ma ogromne zapotrzebowania. Ubranie w stroje ludowe tak licznej grupy jest dla nas olbrzymim wyzwaniem. Zdobycie jakiejkolwiek nagrody jest dla nas wielkim wyróżnieniem, a zastrzyk finansowy pozwoli na prezentowanie zespołu poza granicami kraju - wyjaśniają członkowie zespołu.

Regionalny Zespół Pieśni i Tańca BRZEŹNIOKI – SMS o treści SKT.15 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich nominowanych w VII Plebiscycie O Nagrodę SKT Sądeczanin 2019.

RG [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu