Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
19/05/2018 - 13:00

Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Brzeźnioki. Kandydat do Nagrody SKT Sądeczanin

Jako spełnienie potrzeb mieszkańców wsi Brzezna jak i okolicznych wiosek, w listopadzie 2017 roku został utworzony Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Brzeźnioki. Jego historia dopiero rozpoczyna dwój bieg.

W skład Regionalnego Zespółu Pieśni i Tańca Brzeźnioki wchodzi obecnie 140 osób tańczących w czterech grupach wiekowych: maluszki 3-6 lat, grupa dziecięca 7-12, grupa młodzieżowa 13-18 lat, oraz grupa dorosłych.

Grupa najmłodsza prezentuje zabawy i piosenki lachowskie charakterystyczne dla naszego regionu i stosowne do ich wieku, pozostałe grupy również prezentują folklor lachowski.

Zespół bierze udział w różnych koncertach, festynach organizowanych na terenie naszej gminy. Aktywnie uczestniczy również w życiu parafii. Organizuje koncerty w okresie bożonarodzeniowym dla mieszkańców gminy i nie tylko dla nich.

Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Brzeźnioki jest na początku swej drogi. Jednak chęci dzieci i młodzieży, ich olbrzymie zainteresowanie naszą kulturą, ogromne zaangażowanie rodziców, babć jest dowodem, że utworzenie takiego zespołu nie było pomyłką.

Wiadomo jednak nie od dziś że potrzeby zespołu są ogromne, mając w swoim składzie tak wiele osób które chcą z dumą prezentować się na scenie, priorytetem jest zdobycie funduszy na stroje które członkowie zespołu będą mogli prezentować na scenach nie tylko naszych ale i zagranicznych.

- Chcemy zaistnieć w naszym środowisku, pokazać się że jesteśmy, działamy i nie wstydzimy się naszej tożsamości. Zaczynamy tworzyć jedną wielką rodzinę którą chcemy sie pochwalić. Stąd nasza decyzja o wzięciu udziału w plebiscycie - mówią założyciele Regionalnego Zespółu Pieśni i Tańca Brzeźnioki

Małgorzata Kmiecik - kierownik artystyczny, choreograf
Iwona Bodziony - kierownik organizacyjny

Głosuj na: Regionalny Zespół Pieśni i Tańca BRZEŹNIOKI – SMS o treści SKT.21 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich nominowanych w VI Plebiscycie "O Nagrodę SKT Sądeczanin".Dziękujemy za przesłanie błędu