Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 19 sierpnia. Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji
04/08/2015 - 20:56

Kto otrzyma medal SKT Sądeczanin? Emocje sięgnęły zenitu

W miniony piątek (31 lipca) w siedzibie Fundacji Sądeckiej obradowała Kapituła nagrody Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa „Sądeczanin” . Po burzliwej dyskusji i trzech tajnych głosowaniach wybrano osobę, która otrzyma za tydzień zaszczytne wyróżnienie.

Medal zostanie wręczony w niedzielę 9 sierpnia pod Ołtarzem Papieskim w Starym Sączu podczas wspaniale zapowiadającego się III Zjazdu Sądeczan. W myśl regulaminy nagrody, odznaczenia mają otrzymywać osoby szczególnie zasłużone dla Sądecczyzny, które pomnażają wspólne dobro i wpływają na kształt i rozwój naszego regionu. Pierwszymi laureatami nagrody SKT „Sądeczanin” zostali w ubiegłym roku bracia Marian i Józef Koralowie, twórcy imperium lodowego, zasłużeni filantropii i sponsorzy wielu dzieł kulturalnych i charytatywnych. Szefowie firmy Koral medale odebrali podczas II Zjazdu Sądeczan. 

W tym roku do zaszczytnego wyróżnienia zgłoszono pięć znamienitych osób. Dyskusja była żywiołowa. Kapituły obradująca pod przewodnictwem Zygmunta Berdychowskiego, prezesa SKT „Sądeczanin”, trzy razy głosowała, zanim udało się wyłonić tę najbardziej odpowiednią osobę. Jej nazwisko poznamy w przyszłą niedzielę. 

Podczas piątkowego spotkania omówiono także program seminarium „Mój region – moja duma”, które odbędzie się w sobotę 8 sierpnia, godz. 16, w przeddzień III Zjazdu Sądeczan, w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania im. św. Jana Pawła II w Starym Sączu. W programie jest pięć paneli dyskusyjnych, pierwszy z udziałem samego arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego, nazywanego ambasadorem” Sądecczyzny”, który po święceniach kapłańskich w 1973 roku na swoją pierwszą parafię trafił do Starego Sącza. W parafii św. Elżbiety posługiwał przez 2 lata, a potem piął się po coraz wyższych szczeblach kariery kościelnej, która go zaprowadziła do Rzymu, ale o Sądeczanach nigdy nie zapomniał. 

**
W Kapitule nagrody SKT „Sądeczanin” zasiada m.in. burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, prof. Bolesław Faron, Marta Mordarska, pełnomocnik prezydenta Nowego Sącza ds. społecznych; Monika Fikiel-Szkarlat, wiceprezes Olimpii Beskid; Jan Radzik, przew. RG Grybów; Witold Kaliński, znany naszym Czytelnikom jako „Sołtys z Wierchomli”, Franciszek Młynarczyk, b. wieloletni wójt Łącka, i Paweł Szczygieł, nadleśniczy Starego Sącza, popularny nie tylko w kręgach leśników, drwali i drzewiarzy. 
(s), fot. własne 
 

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

 

Galeria

  •  
 
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"

Partnerzy