Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
17/06/2018 - 23:25

Kordian kierowcą tira? Tak było na Folkfestiwalu w Męcinie

Sukcesem zakończyła się kolejna już impreza z cyklu folfkestiwal w Męcinie. Naszą uwagę przykuł przede wszystkim występ gwiazdy wieczoru Kordiana, który pojawił się z ... 12 -kołową ciężarówką.


W poprzednich edycjach folkfestiwalu na scenie gościli już tacy wykonawcy jak : Sławomir, Baciary, Paweł Gołecki, MIGCzadoman, Piękni i Młodzi, Playboys, Power Play, Zbigniew Wodecki, Czerwone Gitary, Wawele. Trzeba przyznać, że sam festiwal odbył się w niepowtarzalnym urokliwym krajobrazie, co tylko podkreśliło klimat regionalnego wydarzenia.

Gwiazdą tegorocznej IV edycji „Folkfestiwal” w Męcinie był Kordian. Artysta zaprezentował nowy stworzony przez siebie gatunek muzyczny Folk-Polo, a jako twórca nietypowych pojazdów i fan motoryzacji, do Męciny przyjechał .... potężną, 12-kołową ciężarówką.

Artysta obok takich hitów jak "Dziewczyna z gór" czy "Kalina" wykonał kilka innych utworów, przy których zgromadzeni widzowie dali się porwać tanecznej muzyce. Jak sam przyznał jego trasy koncertowe wiodą po różnych częściach  Polski  jednak Sądecczyzna i te ziemie są dla niego szczególne, urzekając jednocześnie są niepowtarzalną urodą.

Gdzie tylko się pojawia podkreśla swe pochodzenie i jest dumny, że pochodzi właśnie stąd. Wokalista wychował się z maleńkiej Żeleżnikowej Wielkiej pod Nowym Sączem. Co jednak się dowiedzieliśmy jego tata pochodzi z Kłodengo pod Męciną. I to właśnie dlatego również dzisiejszy występ był tak znaczący dla Kordiana.

Nie lada atrakcją Kordiana była niedawno spożytkowana ciężarówka, która jak wszystko wskazuje będzie mu towarzyszyła podczas koncertów. Wiele uciechy miały dzieciaki, które z ogromnym zapałem zasiadały za kierownicą, by móc poczuć jak to jest spełniać swoje marzenia. Jak sam gwiazdor obiecuje już niedługo poznamy wnętrze naczepy, do której będzie można wejść podczas tras objazdowych po jego koncertach by móc pobyć bliżej z artystą, dowiedzieć się czegoś więcej ... Cóż, co jeszcze szykuje Kordian - wie już chyba tylko on sam.

Obok Kordiana w repertuarze muzyki folkowej w nowym brzmieniu wystąpił zespół „Zbóje” z Zakopanego z licznymi niespodziankami i specjalnym show. Wcześniej na scenie zaprezentował się zespół „Exotic” z kategorii muzyki disco-polo, a muzycznie koniec imprezy uświetni występ zespołu "Sumer Band".

(P.B.)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)