Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
19/05/2018 - 14:25

Józefa Kazior. Kandydatka do nagrody SKT Sądeczanin

Obrazy Józefy Kazior znajdują się u kolekcjonerów sztuki między innymi w Stanach Zjednoczonych, Australii, Austrii, Niemczech, Chile, Słowacji. Najbardziej lubi malować portrety i pejzaże, ale jej największą miłością jest sztuka sakralna.

Józefa Kazior pochodzi z Ziębic Śląskich, ale na miejsce do życia wybrała Limanową, gdzie mieszka z rodziną  od 1953 roku. To właśnie tam ukończyła liceum ogólnokształcące, potem w Krakowie studium nauczycielskie – kierunek wychowanie plastyczne i techniczne. Przez wiele tak była nauczycielką plastyki. Pracowała w Dobrej, Limanowej i w Starej Wsi.

Od 1978 r. uprawia malarstwo olejne. Na zamówienie realizuje głównie tematy sakralne. Wykonała też wiele kopii znanych i uznanych twórców. Ulubione tematy malarki to: portret, tematy religijne, pejzaż, martwa natura.

Dla kościoła parafialnego w Stróży k. Jodłownika wykonała Stacje Drogi Krzyżowej oraz inne obrazy. Jej prace znajdują się u kolekcjonerów sztuki m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii, Austrii, Niemczech, Chile, Słowacji. Jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu.

Głosuj na: Józefa Kazior – SMS o treści SKT.6 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich nominowanych w VI Plebiscycie "O Nagrodę SKT Sądeczanin".

Fot. archiwum rodzinne Dziękujemy za przesłanie błędu