Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
19/05/2018 - 13:25

Jakub Puchal. Kandydat do Nagrody SKT "Sądeczanin"

Z zapamiętaniem gra na trąbce, w szachy, ale najbardziej lubi rzeźbić. Choć Jakub Puchal jest samoukiem, jego prace znajdują się u kolekcjonerów sztuki w Polsce i poza jej granicami. Można je także zobaczyć w przydomowej, małej galerii w Nowym Sączu.

Jakub Puchal urodził się w 1954 roku w Żmiącej. Z wykształcenia jest stolarzem, co nie przeszkodziło mu w pracy kierowcy  i ratownika medycznego piwniczańskiego oddziału pogotowia ratunkowego w Nowym Sączu

Na jego zainteresowanie rzeźbą ogromny wpływ wywarł żmiącki artysta rzeźbiarz Tadeusz Augustyn. W sztuce rzeźbienia jest jednak samoukiem.

Od dziecka scyzorykiem wystrugiwał różne zabawki, figurki. I tak jest cały czas. W wolnych chwilach rzeźbi w drewnie świątki, scenki rodzajowe postaci ludowe.

Prace Jakuba Puchala znajdują się u kolekcjonerów sztuki w Polsce i poza jej granicami. Można je także zobaczyć w przy domowej małej galerii w Nowym Sączu przy ulicy  ulica Hubala 6/4. W wolnych chwilach muzykuje na trąbce i gra w szachy.

Głosuj na: Jakub Puchal – SMS o treści SKT.16 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich nominowanych w VI Plebiscycie "O Nagrodę SKT Sądeczanin".

Fot. archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu