Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
02/05/2019 - 17:50

Jakub Puchal. Kandydat do Nagrody SKT "Sądeczanin"

Z zapamiętaniem gra na trąbce, gra w szachy, ale najbardziej lubi rzeźbić. Choć Jakub Puchal jest samoukiem, jego prace znajdują uznanie u kolekcjonerów sztuki w Polsce i poza jej granicami.


Jakub Puchal  z wykształcenia jest stolarzem, co nie przeszkodziło mu w pracy kierowcy  i ratownika medycznego piwniczańskiego oddziału pogotowia ratunkowego.  Jednak to, co kocha najbardziej, to rzeźba w drewnie.

-To nie tylko moja pasja – mówi o sobie artysta. - To także ulubiona praca, która daje mi bardzo dużo zadowolenia. Zależy mi na docenieniu sztuki ludowej i sztuki sakralnej naszego regionu. Cieszę się, że moje prace wpisują się w piękno naszego górskiego folkloru i innych części kraju i za granicą.

 Jakub Puchal jest samoukiem. Od dziecka scyzorykiem wystrugiwał różne zabawki i figurki. I tak jest cały czas. W wolnych chwilach rzeźbi w drewnie świątki, scenki rodzajowe i postaci ludowe.  Jego dziełem są przydrożne kapliczki, figury górali i  narodowych bohaterów. Jedna z jego prac to figura św. Józefa, która  zdobi wnętrze kościoła  kolejowego w Nowym Sączu.

Prace artysty znajdują się u kolekcjonerów sztuki w Polsce i poza jej granicami.  W wolnych chwilach  Jakub Puchal muzykuje, grając trąbce. Z zapamiętaniem gra też w szachy.

Jakub Puchal (rzeżba w drewnie, Nowy Sącz) – SMS o treści SKT.11 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich nominowanych w VII Plebiscycie O Nagrodę SKT Sądeczanin 2019.Dziękujemy za przesłanie błędu