Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
19/05/2018 - 13:50

Grażyna Orlewicz. Kandydatka do Nagrody SKT Sądeczanin 2018

Grażyna Orlewicz już od 38 lat wykonuje zawód nauczyciela z ogromną pasją, zaangażowaniem i poświęceniem. Swoją miłość do piękna otaczającego nas świata, przyrody, Ziemi Ojczystej, a przede wszystkim ludzi, przelała do serc setek dzieci, które dorastając przekazują te cenne wartości kolejnym pokoleniom.

Niezwykła umiejętność pracy z dziećmi i młodzieżą, chęć poszukiwania nowych dróg i metod w działaniach edukacyjno-wychowawczych, wiedza, kultura osobista, umiejętność inspirowania wychowanków do wytrwałej pracy i rozwijania zainteresowań to tylko niektóre przymioty, które ją charakteryzują.

Grażyna Orlewicz jest nauczycielem dyplomowanym w Szkole Podstawowej nr 1 w Grybowie. W zawodzie pracuje już od 1980 r. Jest również pomysłodawczynią i twórcą Koła PTTK przy Szkole Podstawowej nr 1 w Grybowie, które nieprzerwanie od 26 lat prowadzi z pasją, wielkim zaangażowaniem i oddaniem, zaszczepiając w dzieciach, młodzieży i dorosłych miłość do naszej ziemi, natury i górskich wędrówek.

Od 1993 do 2017 r. dzięki organizacji i jej zaangażowaniu członkowie Koła PTTK licznie uczestniczyli w wielu rajdach i wycieczkach, zwiedzając Tatry, Sudety, Bieszczady, Góry Świętokrzyskie, Beskid Śląski i Żywiecki oraz Warszawę i wiele innych miast Polski.

W latach 2001-2005 Grażyna Orlewicz wraz z Kołem PTTK Oddział w Gorlicach organizowała Festiwal Piosenki Turystycznej pt. „Śpiewać każdy może”. Festiwal na przestrzeni tych pięciu lat skupiał dużą ilość zespołów, indywidualnych wykonawców oraz śpiewających rodzin z powiatów: sądeckiego, gorlickiego, podkarpackiego oraz Słowacji.

W 2004 r. Koło PTTK pod opieką Grażyny Orlewicz zdobyło I miejsce w konkursie „Najlepszy Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny” na szczeblu województwa małopolskiego, organizowany przez Kuratorium Oświaty w Krakowie i Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie. W latach 2005-2009 r. z inicjatywy i pomysłu Grażyny Orlewicz, na Jaworzynie Krynickiej organizowane było kolędowanie, w którym uczestniczyli członkowie Koła PTTK, zespół muzyczny z Siołkowej, rodzina Matułów z Kąclowej, grupa przedszkolaków z Nowego Sącza, młodzież z Gorlickiego Domu Kultury, uczniowie z Mszany Dolnej oraz zespół łemkowski. Od 2007 r. organizuje coroczne, tygodniowe wycieczki wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Cieszą się one dużą popularnością również wśród rodziców i opiekunów.

Grażynie Orlewicz nieobca jest działalność na rzecz lokalnej społeczności. Od wielu lat organizuje kwesty Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez wszystkie lata pracy organizowała i nadal organizuje wraz z dziećmi uroczystości związane z Dniem Babci i Dziadka, Mamy i Taty, kolędowanie dla seniorów i wiele innych, poświęcając tym działaniom każdą wolną chwilę.

Na swoim koncie ma liczne osiągnięcia - nagrody dyrektora za wybitne osiągnięcia w pracy edukacyjnej i wychowawczej. W 1985 roku otrzymała nagrodę kuratora oświaty, a w 2012 roku Złotą Odznakę „Zasłużony w pracy PTTK wśród młodzieży”. W 2018 roku została odznaczona odznaką "25 lat PTTK".

Głosuj na: Grażyna Orlewicz – SMS o treści SKT.13 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich nominowanych w VI Plebiscycie "O Nagrodę SKT Sądeczanin".

RG [email protected], Fot. Miasto GrybówDziękujemy za przesłanie błędu