Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
02/05/2019 - 17:35

Ewelina Wiśniewska, kandydatka do Nagrody SKT Sądeczanin

Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą. Ewelina Wiśniewska nie tylko maluje. Tworzy dekoracje sceniczne, jest kuratorem wystaw, pomysłodawczynią spotkań promujących lokalnych twórców i przedsiębiorców. Od ponad sześciu lat z powodzeniem prowadzi Galerię "Pod piątką" i komis rękodzieła artystycznego w Starym Sączu.


Ewelina Wiśniewska jest absolwentką kulturoznawstwa oraz edukacji artystycznej. Zrobiła dyplom z malarstwa, które jest jej pasją. Niespokojny z niej artystyczny duch. Nie tylko maluje. Tworzy też dekoracje sceniczne, jest kuratorem wystaw i koordynatorem Międzynarodowego Pleneru Malarskiego - sympozjum Kultur Lokalnych. Jest również  pomysłodawczynią  spotkań promujących lokalnych twórców, przedsiębiorców – Networking i organizatorką spotkań dla kobiet „Babskie Pogaduchy". Co jeszcze robi?  Prowadzi zajęcia plastyczne,  w tym również malowanie na jedwabiu dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Ewelina Wiśniewska  zasiada w jury konkursów plastycznych m.in. w TPSP w Nowym Sączu, Centrum Kultury i Sztuki im Ady Sari w Starym Sączu oraz szkołach. Organizuje jarmarki świąteczne w Starym Sączu. Współpracuje też z organizacjami - Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo”, Fundacją Będzie Dobrze i szkołami w Starym Sączu, Popowicach, PWSZ, Liceum Plastycznym Nowy Wiśnicz.

- Zawsze i wszędzie chętnie wszystkim pomaga – mówią o artystce jej znajomi. -  Zaraża optymizmem i uśmiechem.

Ewelina Wiśniewska (malarstwo, Stary Sącz) – SMS o treści SKT.14 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich nominowanych w VII Plebiscycie O Nagrodę SKT Sądeczanin 2019.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

Partnerzy