Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
19/05/2018 - 12:25

Chór parafialny w Marcinkowicach. Kandydat do Nagrody SKT Sądeczanin:

Chór parafialny im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Marcinkowicach obchodzi w tym roku trzydziestolecie działalności. Jest to jeden z kandydatów w VI Plebiscycie „O Nagrodę Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa Sądeczanin”.

Chór parafialny w Marcinkowicach jest kandydatem w kategorii: instytucja. Powstał w 1989 roku z inicjatywy obecnego proboszcza parafii ks. Józefa Babicza. Jest to chór amatorski, mieszany, czterogłosowy. Śpiewa w nim czterdzieści osób. Od wielu lat kieruje nim Marzena Pikuła.

Swoją działalnością chór, wpisał się w przestrzeń kulturalną lokalnej i regionalnej społeczności. Uświetnia on większość imprez kulturalnych, okolicznościowych, patriotycznych i uroczystości religijnych odbywających się w Marcinkowicach i okolicznych miejscowościach.

Występował z chórami sądeckimi podczas wizyty Jana Pawła II w Starym Sączu oraz w ramach Sądeckiego Festiwalu Muzycznego Jubilaei Cantus. Śpiewał m.in. podczas mszy za ojczyznę na Warszawskim Żoliborzu. Uczestniczył też w mszy św. beatyfikacyjnej ks. J. Popiełuszki. Jego członkowie koncertowali za granicą m.in. we Włoszech, na Węgrzech oraz na Ukrainie. Obecnie chór przygotowuje się do występów w Wiedniu.

Na repertuar chóru składają się dzieła religijne, okazjonalne, patriotyczne i klasyczne. Do wykonywanych klasycznych dzieł należą m.in. psalmy Mikołaja Gomółki, chorały Jana Sebastiana Bacha, utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta, a także starosądeczanina Jana Joachima Czecha.

Chór współpracował z Fundacją Pomocy Osobom z Autyzmem MADA oraz Szkolnym Kołem Caritas w Chełmcu. Jego członkowie wielokrotnie uczestniczyli w spotkaniach opłatkowych Fundacji Sądeckiej.

Chór zgłosił się do VI Plebiscytu „O Nagrodę Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa Sądeczanin”, bo między innymi w takiej formie chce uczcić swój jubileusz.

Głosuj na: Chór Parafialny im. Bł. Ks. J. Popiełuszki w Marcinkowicach – SMS o treści SKT.28 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich nominowanych w VI Plebiscycie "O Nagrodę SKT Sądeczanin".

[email protected], fot. arch. Sadeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu