Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
12/10/2018 - 15:15

Zespół Regionalny Librantowianie wygrał w cuglach plebiscyt SKT Sądeczanin

Aż 16013 głosów z ponad 20 tysięcy w sumie oddanych – tyle otrzymali zwycięzcy tegorocznej edycji plebiscytu „O Nagrodę SKT Sądeczanin”, czyli Zespół Regionalny Librantowianie z gminy Chełmiec.

- Europa stoi przed Wami otworem – komentowali konferansjerzy, ogłaszając wyniki i zapraszając zespół LIBRANTOWIANIE na scenę po odbiór nagrody podczas Zjazdu Sądeczan w Starym Sączu.

- Chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy na nas głosowali, wszystkim dzieciom, wszystkim  rodzicom, którzy poruszyli niebo i ziemię żeby te głosy dla nas zdobyć – mówiła w imieniu zespołu jego starościna . – Chcę podziękować też wszystkim zespołom, które tutaj dzisiaj z nami uczestniczyły za to, że tak pięknie wszyscy razem kultywujemy tradycję ziemi sądeckiej.

Zobacz też: Pierogi z suszonymi śliwkami są najlepszą tradycyjną potrawą sądecką [ZDJĘCIA]

- A co ze wspomnianym zdobywaniem Europy? - zapytaliśmy zwycięzców już po zejściu ze sceny, bo nagroda w kategorii: instytucja wynosi aż 10 tysięcy złotych.

- Na pewno w pierwszej kolejności z tej nagrody będą zakupione stroje. Na pewno też będziemy chcieli zorganizować jakiś wyjazd i na pewno jest to dla nas ogromne zaskoczenie, więc nie wiem co tak na gorąco jeszcze wymienić. Jedno jest pewne, wszystko pójdzie na zespół – śmiała się starościna zespołu.

Zobacz też: Super zabawa, eksplozja folkloru i pyszności kuchni regionalnej [ZDJĘCIA]

Zespół Regionalny Librantowianie działa od dwóch lat. Najmłodszy członek zwycięskiej grupy liczy sobie zaledwie cztery lata, najstarszy 26. Zwycięstwo w plebiscycie O nagrodę SKT Sądeczanin, to pierwszy taki sukces zespołu.

- I dlatego jesteśmy tak szczęśliwi i zadowoleni – podkreślali członkowie zespołu.

ES [email protected] Fot.: ES. Materiał na otwartej licencji Creative Commons 3.0 Polska (BY-SA)Dziękujemy za przesłanie błędu