Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
03/06/2018 - 21:50

Urzędnicy wyskoczyli zza biurek i chwycili za piły [WIDEO][ZDJĘCIA]

Wyszli zza biurek, zrzucili garnitury i ruszyli do zaciętej bitwy na piły i przeciąganie liny. Samorządowcy z Sądecczyzny wspomagani przez młodych strażaków ochotników zmierzyli się w Turnieju Gmin podczas Zjazdu Sądeczan. Dali z siebie wszystko.

Niby to tylko zabawa, ale rywalizacja, była niezwykle zacięta. W turniejowe szranki stanęli samorządowcy z Grybowa, Łabowej, Gródka nad Dunajcem i Starego Sącza. Walka o miejsce na podium była znakomita. Towarzyszyły jej salwy śmiechu samych zawodników i gorący doping publiczności.

Powszechną wesołość wywołały wyścigi w workach. Poważni samorządowcy, którzy garnitury zamienili na krótkie spodenki i bawełniane koszulki, bawili się przy tym jak dzieci. I zawodników i kibiców kręciło kręcenie gigantycznej skakanki, z którą musiało się zmierzyć kilku zawodników jednocześnie.  

 

Bardzo  zacięta walka toczyła się przy przeciąganiu liny. To była prawdziwa  próba sił między gminami.

Magda Zyzak i jej siostra Katarzyna kibicowały drużynie z Gródka na Dunajcem.

- Sekundujemy naszej drużynie i same świetnie się przy tym bawimy.

Było też rzucanie prezesowskim kapeluszem Zygmunta Berdychowskiego, który na potrzeby turnieju ofiarował swoje lachowskie nakrycie głowy. Najbardziej widowiskowe było jednak piłowanie na czas drewnianych kloców drewna, do czego panowie samorządowcy podchodzili wyjątkowo ambicjonalnie i emocjonalnie.

Po zaciętej rywalizacji na podium stanęła drużyna z Gródka nad Dunajcem. Drugie miejsce wywalczył Stary Sącz, trzecie Łabowa.

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)