Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 maja. Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji
19/05/2019 - 18:15

Stary Sącz: Krzyż Sądecki dla krwiodawcy Andrzeja Lisa [WIDEO, ZDJĘCIA]

Do zacnego grona posiadaczy "Krzyża Sądeckiego" dołączył dzisiaj Andrzej Lis, prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi w Starym Sączu. To zaszczytne oznaczenie wręczył mu Zygmunt Berdychowski, prezes SKT "Sądeczanin", a stało się to podczas VII Zjazdu Sądeczan.

Andrzej Lis, był totalnie zaskoczony, kiedy po uroczystej mszy świętej inaugurującej w Starym Sączu VII Zjazd Sądeczan zostało wyczytane jego nazwisko. "Krzyż Sądecki" wręczył mu prezes SKT "Sądeczanin" Zygmunt Berdychowski, a pięknie zdobioną ciupagę burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

- Bardzo dziękuję - powiedział portalowi Sądeczaninowi Andrzej Lis. - Zupełnie się tego nie spodziewałem. Jest to uhonorowanie nie tylko mnie, ale wszystkich krwiodawców.

 

Andrzej Lis jest prezesem starosądeckiego Klubu Honorowych Dawców Krwi. Jednocześnie jest rekordzistą Polski w oddawaniu tego bezcennego leku. W ciągu 44 lat oddał ponad 90 litrów krwi. Jest propagatorem idei czerwonokrzyskiej. Prowadzony przez niego Starosądecki Klub Honorowych Dawców Krwi organizuje dwa razy w roku wyjazdowe pobieranie krwi.  Taka akcja odbywa się 1 czerwca (Dzień Dziecka) i na Mikołaja  na plebanii przy parafii Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu.

Andrzej Lis jest mocno zaangażowany również w życie  społeczne miasta i parafii (Caritas i Rada Parafialna). Za swoją działalność otrzymał  wiele wyróżnień i odznaczeń.

[email protected], fot. IM.

Krzyż Sądecki dla Andrzeja Lisa
Krzyż Sądecki dla Andrzeja Lisa


Dziękujemy za przesłanie błędu