Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
06/11/2018 - 13:15

Dlaczego warto biegać boso i w butach? [WIDEO]

W biegach zorganizowanych na Zjeździe Sądeczan frekwencja jak zwykle była duża a rywalizacja gorąca. Dziś jednak nie o wynikach, ale o tym dlaczego warto biegać i to niezależnie od wieku. Bo to nie tylko klucz do zdrowia, ale i świetnej zabawy.

Jednym z uczestników niedzielnych biegów był Karol Trojan. Piszą o nim różnie: sportowiec dążący do zawodowstwa, bosy biegacz, ultramaratończyk, propagator bosej aktywności, ambasador Miasta Nowego Sącza, ambasador Festiwalu Biegów, pierwszy bosy zdobywca „Korony Polskich Półmaratonów”, pierwszy biegacz, który boso obiegł Miasto Nowy Sącz... On sam się śmieje, że jest jedynie kimś, kto biega boso.

Gdy spotkaliśmy go po biegach zorganizowanych z okazji Zjazdu Sądeczan, jak zwykle tryskał świetnym humorem. Jak reagują na niego inni zawodnicy? Biegacz śmieje się, że bardzo różnie.

Karol Trojan

Raz gdy brał udział w zawodach zimą, już po biegach, przy ognisku, jeden z uczestników podszedł do niego i zaproponował, że kupi mu buty. To bardzo częsta reakcja, ale jak podkreśla Trojan, gdy zagłębimy się w temat mocniej, to okazuje się, że ludzi, którzy uprawiają sport w taki sposób, jest coraz więcej.

Zobacz też: Kordian znów porwał Sądeczan do zabawy!

Są też tacy, którzy najpierw chcą poznać jego motywację. Nieliczni, ale to bardzo nieliczni, są przekonani, że pana Karola po prostu na buty nie stać, ale to osoby zazwyczaj zupełnie nie związane z bieganiem.

Niniejszym rozwiewamy wszystkie wątpliwości. - Jak się biega boso? Tak samo jak w butach: prawa, lewa, lewa, prawa i do przodu. (…) Ja jestem w ustawicznym treningu, więc nie ma tutaj problemu, ale nowością jest dla mnie ten etapowy bieg, gdzie są trzy biegi w krótkim okresie czasu.

Zobacz też: Najlepsze gospodynie w regionie dzielą się tradycyjnymi przepisami!

Karol Trojan

Czy biegając boso trzeba jakoś szczególnie o stopy dbać? – Cały czas. Pani, jako kobieta powinna to wiedzieć. My jako mężczyźni na peelingi nie chodzimy, więc wystarczy pobiegać boso i sama się skórka zdziera – żartował na linii startu.

A jak o swojej pasji opowiadają inni zawodnicy? Obejrzyjcie nasz materiał filmowy.

ES [email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu