Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
17/06/2018 - 23:20

To było wielkie święto mieszkańców Ziemi Grybowskiej [ZDJĘCIA]

Dziś, 17 czerwca na stadionie w Grybowie uczestniczyliśmy w wielkim święcie mieszkańców Ziemi Grybowskiej, którzy po raz kolejny bawili się na Zjeździe zorganizowanym przez grybowski oddział Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa Sądeczanin.

Zjazd tradycyjnie rozpoczęto mszą w Bazylice Mniejszej w Grybowie. Potem uczestnicy przemaszerowali w barwnym korowodzie na stadion sportowy w Grybowie. Otwierając tu spotkanie wspominano św.p. księdzu Adama  Kazimierczyka.

Statuetkę Zasłużony dla Ziemi Grybowskiej otrzymał pan Adam Motyka, w jego imieniu odebrała ją wnuczka Ewa.

Było skocznie, apetycznie, muzycznie i artystycznie. Na scenie przez kilka godzin prezentowały się najróżniejsze zespoły: i te ludowe, i te działające przy domach kultury. Stoły Kół Gospodyń Wiejskich uginały się wręcz od przysmaków: były ciasta, mięsne rolady, bigosy, grochówka, flaki, fikuśne sałatki i oczywiście chleb ze smalcem w parze z małosolnymi ogórkami. Nie zabrakło też rodzimych, miejscowych artystów i atrakcji dla dzieci, które mogły m.in. postrzelać z prawdziwego łuku.


W Zjeździe uczestniczyli m.in. burmistrz Grybowa Paweł Fyda i przewodniczący Rady Gminy Grybów Jan Radzik.

Zobacz też: Zespół Regionalny Librantowianie wygrał w cuglach plebiscyt SKT Sądeczanin

A o tym, że zabawa była wyjątkowa niech świadczy fakt, że chociaż jej zakończenie oficjalnie zapowiedziano na godzinę 20. to tańce i biesiady trwały o wiele, wiele dłużej.

ES [email protected] Fot.: ES

Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)