Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 października. Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
02/05/2019 - 17:45

Maria Sikorska. Kandydatka do Nagrody SKT Sądeczanin

Maria Sikorska zajmuje się wytwarzaniem i promowaniem tradycyjnych koronek klockowych. Maria Sikorska pochodzi z rodziny o silnych tradycjach koronkarskich.

Maria Sikorska dużo czasu poświęca na produkowanie koronki, projektuje nowe wzory w oparciu o tradycyjne sploty, a także zbiera i zachowuje stare wzory. Należy do STL Lublin, Stowarzyszenia Twórczości Regionalnej w Bobowej, Sądeckiego Stowarzyszenia Regionalnego, Szlaku Rzemiosła - Kraków. 

Jej prace, czyli obrusy, serwety, wyroby dekoracyjne, świąteczne i różne obrazy, znajdują się w muzeach, u miłośników koronki w kraju i za granicą. Dostaje wiele zaproszeń od organizatorów wystaw i imprez folklorystycznych z całej Polski i zagranicy. Czynnie uczestniczy we wszystkich imprezach i zawsze pokazuje technikę koronki klockowej, jej historię, zapoznaje uczetników z regionem poprzez broszury, sprzedaż oraz naukę.

Maria Sikorska często bywa w Muzeum Etnograficznym w Warszawie, nowosądeckim Miasteczku Galicyjskim, Jarmarku Jagiellońskim w Lublinie, Festiwalu Ziem Górskich w Zakopanem i skansenie Ochla, podczas Cepeliady - Kraków i wielu innych wydarzeniach. Prowadzi kursy dla dzieci i dorosłych.

Jej prace uczestniczą w wielu wystawach, takich jak Międzynarodowy Festiwal Ziem Górskich – Zakopane, Międzynarodowy Festiwal Koronki - Bobowa, STL Bukowina, Bardejów, Wystawy świąteczne – Nowy Sącz i okolice. Często bierze udział w konkursach i otrzymuje nagrody i wyróżnienia z dyplomami.

Maria Sikorska (koronka, Bobowa) – SMS o treści SKT.12 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich nominowanych w VII Plebiscycie O Nagrodę SKT Sądeczanin 2019.

MŚ (m.smierciak@sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu