Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 26 stycznia. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
02/05/2019 - 17:55

Małgorzata Polańska-Kubiak. Kandydatka do Nagrody SKT Sądeczanin

Małgorzata Polańska-Kubiak jest absolwentką Studium Nauczycielskiego. Zajmuje się tkactwem artystycznym i koronką klockową, także haftem płaskim, włoskim, Richelieu oraz krzyżykowym.

Małgorzata Polańska-Kubiak od wielu lat jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu. Wielokrotnie brała udział w wystawach. Efekty to między innymi: drugie miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastyki w BWA w Nowym Sączu w roku 1995; wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastyki w BWA w Nowym Sączu w roku 1996, wyróżnienie w Konkursie „Męka Pańska w Sztuce” w Civitas Christiana w N. Sączu w roku 1996; wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastyki TPSP w Nowym Sączu w roku 2000.

Małgorzata Polańska-Kubiak jest członkinią Sądeckiego Stowarzyszenia Regionalnego. Brała udział w kilkunastu wystawach w: Nowym Sączu, Nowym Targu, Bukowinie Tatrzańskiej, Piwnicznej, Płońsku n/Odr ą, w Ostrawie na Czechach oraz na Węgrzech. Kilkanaście razy w roku bierze udział w Jarmarkach Sztuki Ludowej w Polsce i za granicą. Prowadzi warsztaty koronki, tkactwa oraz tradycyjnego barwienia jajek metodą batikową.

Kultywuje tradycje rodzinne. Prababcia Maria Zarotyńska nauczyła babcię (korzenie łemkowskie) rzemiosła. Córka Marcelina zna już więcej technik niż mama. Bierze udział w życiu kulturalnym: Piyrogi Łomnicańskie w Łomnicy-Zdroju, WRZOS (istnieje od 20 lat), Stowarzyszenie Twórców Ludowych, wystawy.

Małgorzata Polańska-Kubiak (tkactwo, koronka, haft, Łomnica-Zdrój) – SMS o treści SKT.10 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich nominowanych w VII Plebiscycie O Nagrodę SKT Sądeczanin 2019.

MŚ (m.smierciak@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu